Anglia wita Nowy Rok – 20. kolejka Premier League na platformie nc+

W najbliższy weekend tj. 2-3 stycznia 2016 r. „Wyspiarze” rozegrają 20. serię gier a wybranych pięć spotkań zostanie zaprezentowanych na sportowych antenach Canal+. Już teraz gorąco zapraszamy do platformy nc+ w pierwszy weekend Nowego Roku. Jako pierwsi na murawie zaprezentują […]

W najbliższy weekend tj. 2-3 stycznia 2016 r. „Wyspiarze” rozegrają 20. serię gier a wybranych pięć spotkań zostanie zaprezentowanych na sportowych antenach Canal+. Już teraz gorąco zapraszamy do platformy nc+ w pierwszy weekend Nowego Roku.

Jako pierwsi na murawie zaprezentują się piłkarze West Ham United, którzy w sobotę podejmować będą FC Liverpool. Gościom, póki co, nie pomogła zmiana trenera i nadal dalecy są od formy gwarantującej miejsce w TOP SIX. Gospodarze po serii 5 remisów z rzędu w ostatniej kolejce wygrali ze „Świętymi”. Czy i tym razem gospodarze tego meczu będą górą?

O 16.00 współlider z Londynu zagra z 18. drużyną ligi Newcastle United. Wydawałoby się, że faworyt jest tylko jeden ale po wpadce jaką zanotowali „Kanonierzy” w drugi dzień Świąt Bożonarodzeniowych trzeba się powstrzymać z taką przedmeczową opinią. Goście chcąc uciec z czerwonej strefy muszą zdobywać kolejne punkty i na pewno nie będą się oglądać na to z kim przyjdzie im grać. Stąd też Arsenal nie może poczuć nawet chwilowego rozprężenia, chyba że znów chcą być współbohaterami sensacji kolejki.

Na wieczór tego samego dnia, beniaminek Watford w bezpośrednim starciu spróbuje ograć Manchester City. Gospodarze tracą tylko 7 punktów do swojego rywala ale gdyby „Szerszenie” po raz kolejny zaimponowali formą to niewykluczone, że  po ostatnim gwizdku ta strata stopnieje tylko do czterech oczek. Aby jednak tak się stało „Obywatele” musieliby zagrać źle, wręcz katastrofalnie. Goście mają, co prawda, za sobą trudniejszą serię gier i być może zmęczenie da o sobie znać. Pytanie tylko czy można na to liczyć w takiej profesjonalnej lidze, w której piłkarze są przyzwyczajeni do trudów związanych z rozgrywaniem spotkań na najwyższym poziomie co 3 dni?

W niedzielę zobaczymy na co stać mistrza Anglii. O 14:30 zagrają z Crystal Place jedną z rewelacji obecnego sezonu. Już chyba nikt nie ma złudzeń że Londyńczycy nie obronią mistrzowskiego trofeum. Teraz jednak gra toczy się o europejskie puchary, aby przypadkiem i w nich nie zabrakło ubiegłorocznego tryumfatora Premier League. Czy jest jeszcze szansa na pozytywne zakończenie sezonu? Między obiema jedenastkami jest różnica 9. miejsc. Jednak zważywszy na umiejętności to piłkarze gości mają znaczniejszą przewagę. Niby nazwiska nie grają, ale właśnie tym nazwiskom się płaci aby robiły różnicę i wynosiły drużynę ponad przeciętność w trudnych momentach. Czas aby zaczęli wypełniać swoją rolę.

W ostatnim meczu kolejki mający najszczelniejszą defensywę w lidze Tottenham pojedzie do Liverpoolu aby zdobyć kolejne punkty, dzięki którym podtrzymają wysoką pozycję w tabeli. Gospodarze po ostatniej ligowej porażce mogą czuć się lekko sfrustrowani, gdyż ulegli po wykorzystanym rzucie karnym podyktowanym dla rywala w ostatniej akcji spotkania. Teraz jednak nowy mecz i nowe wyzwania. Everton ma bezpieczną 9 – punktową przewagę nad dolną strefą tabeli ale ich marzenia z pewnością sięgają wyższych lokat.

pasek2

SOBOTA – 2 STYCZNIA 2016

13:40 Premier League – 20. kolejka: WEST HAM UNITED – LIVERPOOL FC na żywo
CANAL+ Sport HDCanal+ Sport Online

15:55 Premier League – 20. kolejka: ARSENAL FC – NEWCASTLE UNITED na żywo
CANAL+ Sport HDCanal+ Sport Online

18:25 Premier League – 20. kolejka: WATFORD FC – MANCHESTER CITY na żywo
CANAL+ Sport HDCanal+ Sport Online

NIEDZIELA – 3 STYCZNIA 2016

14:25 Premier League – 20. kolejka: CRYSTAL PALACE – CHELSEA FC na żywo
CANAL+ Sport HDCanal+ Sport Online

16:55
 
Premier League – 20. kolejka: EVERTON FC – TOTTENHAM HOTSPUR na żywo
CANAL+ Sport HDCanal+ Sport Online
pasek2

About Michał Lewandowski