Biegi narciarskie: Puchar Świata w Cogne na antenach TVP Sport i Eurosportu

Biegacze i biegaczki narciarskie podobnie jak skoczkowie, w ten weekend sprawdzą swoją formę przed Mistrzostwami Świata w Seefeld. Ich ostatni start przed najważniejszą imprezą sezonu odbędzie się w Cogne. We włoskiej miejscowości odbędą się sprinty techniką dowolną oraz biegi na […]

Biegacze i biegaczki narciarskie podobnie jak skoczkowie, w ten weekend sprawdzą swoją formę przed Mistrzostwami Świata w Seefeld. Ich ostatni start przed najważniejszą imprezą sezonu odbędzie się w Cogne.

We włoskiej miejscowości odbędą się sprinty techniką dowolną oraz biegi na dystansach stylem klasycznym. Na starcie zobaczymy dwóch reprezentantów Polski. Trener Tadeusz Krężelok powołał do rywalizacji Kamila Burego i Macieja Staręgę.

W Sarajewie odbywa się Zimowy Europejski Festiwal Młodzieży Europy. Ze znakomitej strony pokazała się reprezentantka Polski, Monika Skinder, która wywalczyła złoty medal w sprincie stylem klasycznym. Polka zdobyła również brązowy medal, trzy dni wcześniej w biegu na dystansie 7,5 kilometra. Cały trwający sezon jest udany dla młodej biegaczki. 17-latka w styczniu w Dreźnie wywalczyła pierwsze w karierze punkty Pucharu Świata. Podczas Mistrzostw Świata Juniorów, które niedawno zakończyły się w Lahti, nasza biegaczka zdobyła srebrny medal w zmaganiach sprinterskich.

Znamy już skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Seefeld. Do Austrii uda się Justyna Kowalczyk, która wystąpi w sztafecie oraz team sprincie razem ze wspomnianą Moniką Skinder. Do walki o jak najwyższe pozycje przystąpią również: Izabela Marcisz, Urszula Łętocha oraz Weronika Kaleta. W męskiej kadrze znaleźli się: Maciej Staręga, Dominik Bury i Kamil Bury. Oznacza to, że mężczyzn nie zobaczymy w rywalizacji sztafet.

SOBOTA – 16 LUTEGO 2019

12:30 Puchar Świata, Cogne, Włochy: SPRINT KOBIET I MĘŻCZYZN ST. DOWOLNYM na żywo
*(od 12:55 także w TVP Sport HD)
sport.tvp.plTVP Sport HDEurosport 1 HDIpla


NIEDZIELA – 17 LUTEGO 2019

09:30 Puchar Świata, Cogne, Włochy: 10 KM KOBIET ST. KLASYCZNYM na żywo
Ipla

12:15 Puchar Świata, Cogne, Włochy: 15 KM MĘŻCZYZN ST. KLASYCZNYM na żywo
Eurosport 1 HDIpla

About Michał Winiarczyk