Bobsleiści i skeletoniści na start – premierowe zawody Pucharu Świata w Lake Placid w TVP Sport.

Amerykańskie Lake Placid, które w zeszłym tygodniu było gospodarzem pucharu świata w saneczkarstwie będzie tym razem gościło inauguracyjne zawody w dwóch dyscyplinach rozgrywanych pod auspicjami FIBT (Międzynarodowa Federacja Bobsleja i Toboganu) – w skeletonie i w bobslejach. Transmisje z tych zawodów […]

Amerykańskie Lake Placid, które w zeszłym tygodniu było gospodarzem pucharu świata w saneczkarstwie będzie tym razem gościło inauguracyjne zawody w dwóch dyscyplinach rozgrywanych pod auspicjami FIBT (Międzynarodowa Federacja Bobsleja i Toboganu) – w skeletonie i w bobslejach. Transmisje z tych zawodów śledzić będzie można za pomocą TVP Sport.

Sezon poolimpijski będzie świadkiem wielu zmian w świecie bobslei i skeletonu. Po pierwsze będziemy świadkami dużej zmiany pokoleniowej. Szerokim echem odbiła się kwestia zakończenia kariery przez dwukrotnego mistrza olimpijskiego z Soczi Aleksandra Zubkowa na wskutek pobicia. Swoje występy zakończyła też wielokrotna medalistka największych światowych imprez Noelle Pikus-Pace, która na ostatnich igrzyskach wywalczyła srebro w skeletonie. W Stanach Zjednoczonych nie wystartują również rosyjscy medaliści w skeletonie Jelena Nikitina i Aleksander Trietakow. Rosyjscy zawodnicy przystąpią do rywalizacji dopiero od zawodów rozgrywanych w Europie. W Lake Placid wystąpią natomiast wszyscy obrońcy kryształowych kul za ubiegły sezon. Zobaczymy zatem ślizgi Brytyjki Lizzie Yarnold i  Łotysza Martinsa Dukursa oraz załóg bobslejowych prowadzonych przez kanadyjkę Kaillie Humphries, Amerykanina Stevena Holcomba i Niemca Maximilliana Arndta. Kolejną, rewolucyjną wręcz zmianą będzie dopuszczenie do startów w czwórkach kobiet. Już w USA razem z mężczyznami walczyć będą dwie panie pilotki – wspomniana już Humphries i srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w dwójkach Elene Meyers. Panie już udowodniły, że stać je na dobre rezultaty podczas startów w Pucharze Ameryki i Pucharze Europy, jednak czy równie udane starty zaliczą w rywalizacji wyższej kategorii? Ze startów na kontynencie amerykańskim ze względów oszczędnościowych zrezygnowali Polscy zawodnicy, którzy w tej chwili trenują na torach znajdujących się w Europie. 

PIĄTEK – 12 GRUDNIA 2014

15:30 Puchar Świata, Lake Placid, USA – bobsleje, dwójki mężczyzn: I PRZEJAZD na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Grzegorz Pajda

16:15 Puchar Świata, Lake Placid, USA – bobsleje, dwójki mężczyzn: II PRZEJAZD na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Grzegorz Pajda

20:00 
Puchar Świata, Lake Placid, USA – skeleton: I PRZEJAZD KOBIET I MĘŻCZYZN premiera.200

TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Grzegorz Pajda

20:40 Puchar Świata, Lake Placid, USA – skeleton, kobiety: II PRZEJAZD  na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Grzegorz Pajda

21:40 Puchar Świata, Lake Placid, USA – skeleton, mężczyźni: II PRZEJAZD  na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Grzegorz Pajda

SOBOTA – 13 GRUDNIA 2014

22:35 Puchar Świata, Lake Placid, USA – bobsleje: DWÓJKI KOBIET premiera.200
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Grzegorz Pajda

NIEDZIELA – 14 GRUDNIA 2014

11:25 Puchar Świata, Lake Placid, USA – bobsleje: CZWÓRKI premiera.200
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Grzegorz Pajda

About Bartosz Mierzwa