Ćwierćfinały Pucharu Włoch w TVP Sport

W środku tygodnia poznamy rozstrzygnięcia w 1/4 finału piłkarskiego Pucharu Włoch. W hicie tej rundy rozgrywek będziemy się mogli pasjonować derbami Mediolanu. Wszystkie 4 transmisje wraz z dość obszernymi programami studyjnymi w TVP Sport. Już na początku pucharowych zmagań, we […]

W środku tygodnia poznamy rozstrzygnięcia w 1/4 finału piłkarskiego Pucharu Włoch. W hicie tej rundy rozgrywek będziemy się mogli pasjonować derbami Mediolanu. Wszystkie 4 transmisje wraz z dość obszernymi programami studyjnymi w TVP Sport.

Już na początku pucharowych zmagań, we wtorek, 26 stycznia na Stadio Giuseppe Meazza w dzielnicy San Siro dojdzie do hitu pomiędzy mediolańskimi potęgami – Interem AC Milan. Te drużyny nieprzerwanie od dłuższego czasu przewodzą tabeli Serie A TIM, a dzielą ich zaledwie 2 punkty. W ich ostatnim starciu w październiku ub.r. obecni liderzy ligowych rozgrywek okazali się lepsi wynikiem 2:1, po dwóch golach swojej gwiazdy – Szweda Zlatana Ibrahimovicia.

W środę, 27 stycznia, jako pierwsi, do rywalizacji przystąpią piłkarze Atalanty Lazio. W minionym roku obie batalie tych ekip wygrała drużyna z Bergamo. Tym razem rzymianie mają jednak argumenty, które przemawiają za nimi, takie jak 5-meczowa seria zwycięstw w ostatnim czasie we wszystkich rozgrywkach. Później do gry wkroczy aktualny mistrz kraju – Juventus, który podejmować będzie jedyny zespół z Serie B na tym etapie krajowego pucharu – SPAL.

Na czwartek, 28 stycznia zaplanowano ostatnie spotkanie w ramach 1/4 finału Coppa Italia. Będzie to starcie Napoli z beniaminkiem tego sezonu Serie A – Spezią. Faworytów upatrywać należy, rzecz jasna, w neapolitańczykach, ale „Aquilotti” ostatnio sprawili największą niespodziankę, pokonując faworyzowaną AS Romę aż 3:0.

Następna faza rozgrywek odbędzie się w lutym, ale tym razem w formie dwumeczu. Pierwsze spotkania będą miały miejsce 3 lutego, a rewanże – tydzień później (10 lutego). Trofeum broni SSC Napoli.

WTOREK – 26 STYCZNIA 2021

20:00 Puchar Włoch: STUDIO na żywo
TVP Sport HD

Studio: Rafał Patyra – Sebastian Mila

20:40 Puchar Włoch – 1/4 finału: INTER MEDIOLAN – AC MILAN na żywo
TVP Sport HD

Komentarz: Szymon Borczuch

ŚRODA – 27 STYCZNIA 2021

17:05 Puchar Włoch: STUDIO na żywo
TVP Sport HD

17:40 Puchar Włoch – 1/4 finału: ATALANTA BC – S.S. LAZIO na żywo
TVP Sport HD

19:45 Puchar Włoch: STUDIO na żywo
TVP Sport HD

20:40 Puchar Włoch – 1/4 finału: JUVENTUS FC – SPAL 2013 na żywo
TVP Sport HD

21:35 Puchar Włoch: STUDIO na żywo
TVP Sport HD

CZWARTEK – 28 STYCZNIA 2021

20:55 Puchar Włoch – 1/4 finału: SSC NAPOLI – SPEZIA CALCIO na żywo

TVP Sport HD

About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.