Cztery mecze 18. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet w Polsacie Sport

Rozgrywki rundy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet zbliżają się do końca. W najbliższy weekend rozegrana zostanie 18. kolejka. Najciekawiej zapowiada się spotkanie w Bydgoszczy, gdzie zagrają sąsiedzi z tabeli. Pierwsze mecze 18. kolejki rozegrane zostaną już w piątek. Na początek w […]

Rozgrywki rundy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet zbliżają się do końca. W najbliższy weekend rozegrana zostanie 18. kolejka. Najciekawiej zapowiada się spotkanie w Bydgoszczy, gdzie zagrają sąsiedzi z tabeli.

Pierwsze mecze 18. kolejki rozegrane zostaną już w piątek. Na początek w Radomiu E.Leclerc Radomka podejmie Eneę PTPS Piła. Obie ekipy mają już niewielkie szanse na awans do pierwszej szóstki, która powalczy o medale. Zespół z Radomia, który aktualnie zajmuje 7. miejsce, traci 5 punktów do szóstego BKS Profi Credit Bielsko-Biała i ma jeden mecz rozegrany więcej. Pod tym względem w lepszej sytuacji są Pilanki, zwłaszcza jeżeli wygrają w piątek. PTPS zajmuje 9. miejsce z dorobkiem 16 punktów, czyli 8 mniej od Bielszczanek, ale ma tylko 15 rozegranych spotkań – jedno mniej od BKS-u. W drugim piątkowym meczu – patrząc na tabelę – nie powinniśmy być świadkami długiego spotkania. DPD Legionovia Legionowa rozdziela drużyny z Radomia i Piły, a Developres Skyres Rzeszów jest wiceliderem. Podopieczne Lorenzo Micelliego są w bardzo dobrej formie. W ostatnich dwunastu meczach doznały tylko jednej porażki. Z kolei gospodynie w ubiegły weekend, wygrywając z KSZO, przerwały serię sześciu porażek.

W sobotę na parkiet wyjdą siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź i Energi MKS Kalisz. Łodzianki w ostatnich tygodniach spisują się słabiej, przegrywając trzy spotkania z siedmiu pojedynków. Tym samym ŁKS stracił kontakt z liderkami z Polic, do których różnica wzrosła do 7 punktów. Na plecach czują również oddech rywalek zza miedzy – Budowlanych, które tracą 4 „oczka” i mają jeden mecz rozegrany mniej. Z kolei Kaliszanki przed dwoma tygodniami potrafiły sprawić niespodziankę, pokonując zawodniczki z Bydgoszczy. Siatkarki MKS-u zajmują obecnie 10. pozycję z zaledwie 2-punktową przewagą nad #Volley Wrocław.

Na zakończenie kolejki Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz podejmie Grot Budowlani Łódź. Lepiej w ostatnich meczach spisywał się zespół z Łodzi, który przegrał tylko jedno z siedmiu pojedynków, a w całym sezonie ma zaledwie trzy przegrane spotkania. Dzięki zaległemu starciu z Eneą PTPS Piła, Budowlani mają szansę awansować nawet na 2. lokatę. Poza tym wygrana w Bydgoszczy powinna zapewnić Łodziankom minimum miejsce w czwórce. O to walczą również siatkarki Pałacu. Tutaj kluczowy może okazać się początek sezonu, gdy Bydgoszczanki przegrały trzy kolejne mecze oraz starcie z Energą MKS Kalisz, gdy były zdecydowanymi faworytkami, a mimo to uległy 1:3.

PIĄTEK – 8 LUTEGO 2018

17:30 Liga Siatkówki Kobiet – 18. kolejka: E.LECLERC RADOMKA RADOM – ENEA PTPS PIŁA na żywo
Polsat Sport HDIpla

20:30 
Liga Siatkówki Kobiet – 18. kolejka: DPD LEGIONOVIA LEGIONOWO – DEVELOPRES SKYRES RZESZÓW na żywo
Polsat Sport HDIpla

NIEDZIELA – 10 LUTEGO 2018

20:30 Liga Siatkówki Kobiet – 18. kolejka: ŁKS COMMERCECON ŁÓDŹ – ENERGA MKS KALISZ na żywo
Polsat Sport HDIpla

PONIEDZIAŁEK – 11 LUTEGO 2018

17:30 Liga Siatkówki Kobiet – 18. kolejka: BANK POCZTOWY PAŁAC BYDGOSZCZ – GROT BUDOWLANI ŁÓDŹ na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)