Darterskie World Grand Prix na sport.tvp.pl

Morningside Arena w Leicester będzie gościć w najbliższym tygodniu darterski turniej World Grand Prix. Zmagania z udziałem m.in. Krzysztofa Ratajskiego będzie można oglądać na stronie sport.tvp.pl. Do turnieju zakwalifikowało się 16 najlepszych zawodników rankingu światowego oraz kolejnych 16 z rankingu […]

Morningside Arena w Leicester będzie gościć w najbliższym tygodniu darterski turniej World Grand Prix. Zmagania z udziałem m.in. Krzysztofa Ratajskiego będzie można oglądać na stronie sport.tvp.pl.

Do turnieju zakwalifikowało się 16 najlepszych zawodników rankingu światowego oraz kolejnych 16 z rankingu Pro Tour. Rozstawienie do turniejowej drabinki uzyskało tylko ośmiu czołowych darterów grających w turniejach organizacji PDC. W efekcie dziewiąty w rankingu Michael Smith już w pierwszej rundzie zmierzy się z prowadzącym w zestawieniu Order of Merit Gerwynem Price’m, światowa „dwójka”, Peter Wright, zagra w pierwszym meczu z jedenastym Robem Crossem, a rozstawiony z siódemką José de Sousa z piętnastym Glenem Durrantem. Nie najlepsze losowanie miał też Krzysztof Ratajski – nasz reprezentant, sklasyfikowany na miejscu 12., w 1/16 finału zmierzy się z zamykającym pierwszą dziesiątkę Nathanem Aspinallem. W kolejnej rundzie na triumfatora tego pojedynku czekać będzie zwycięzca meczu Wright-Cross. „Polish Eagle” rozpocznie swoje zmagania w poniedziałek – drugiego dnia turnieju.

W World Grand Prix o zwycięstwie decyduje liczba wygranych setów (dwa w 1/6 finału, trzy w 1/8 i 1/4, cztery w półfinale i pięć w finale) – każdy grany jest do trzech wygranych legów, które należy nie tylko, jak zwykle, zakończyć, ale też zacząć od trafienia w pole podwójne.

NIEDZIELA – 3 PAŹDZIERNIKA 2021

19:00 PDC World Grand Prix, Leicester, Anglia: DZIEŃ 1 – 1/16 FINAŁU na żywo

Komentarz: Jakub Łokietek

PONIEDZIAŁEK – 4 PAŹDZIERNIKA 2021

19:00 PDC World Grand Prix, Leicester, Anglia: DZIEŃ 2 – 1/16 FINAŁU na żywo
*(mecz Krzysztof Ratajski – Nathan Aspinall o 22:40 w TVP Sport)

Komentarz: Jakub Łokietek

WTOREK – 5 PAŹDZIERNIKA 2021

20:00 PDC World Grand Prix, Leicester, Anglia: DZIEŃ 3 – 1/8 FINAŁU na żywo

Komentarz: Jakub Łokietek

ŚRODA – 6 PAŹDZIERNIKA 2021

20:00 PDC World Grand Prix, Leicester, Anglia: DZIEŃ 4 – 1/8 FINAŁU na żywo

Komentarz: Jakub Łokietek

CZWARTEK – 7 PAŹDZIERNIKA 2021

20:00 PDC World Grand Prix, Leicester, Anglia: DZIEŃ 5 – ĆWIERĆFINAŁY na żywo

Komentarz: Jakub Łokietek

PIĄTEK – 8 PAŹDZIERNIKA 2021

20:00 PDC World Grand Prix, Leicester, Anglia: DZIEŃ 6 – PÓŁFINAŁY na żywo

Komentarz: Jakub Łokietek

SOBOTA – 9 PAŹDZIERNIKA 2021

21:30 PDC World Grand Prix, Leicester, Anglia: DZIEŃ 7 – FINAŁ na żywo

Komentarz: Jakub Łokietek

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.