Davos cz. 2 – kolejny PŚ w biegach w Eurosporcie i TVP 2.

„Davos – część druga” – tak można by zatytułować drugi weekend Pucharu Świata w biegach narciarskich. Po tym jak w La Cluaz nie ma wystarczających pokładów śniegu by zorganizować biegi zarząd PŚ zdecydował, że zawodnicy zostaną w Szwajcarii by jeszcze […]

„Davos – część druga” – tak można by zatytułować drugi weekend Pucharu Świata w biegach narciarskich. Po tym jak w La Cluaz nie ma wystarczających pokładów śniegu by zorganizować biegi zarząd PŚ zdecydował, że zawodnicy zostaną w Szwajcarii by jeszcze raz ścigać się na alpejskich trasach. Relacje z Davosna antenach Telewizji Polskiej i Eurosportu.

Davos nie będzie się w tym roku dobrze kojarzyć Justynie Kowalczyk. W sobotnim biegu na 10 km stylem klasycznym liczyliśmy, że Polka włączy się już do walki o zwycięstwo. Forma zawsze rosła ze startu na start, Tour de Ski coraz bliżej a forma jakby się spóźniała. Justyna była 7. Niedzielnych sprintów stylem dowolnych w ogóle nie będziemy wspominać. To wszystko spowodowało, że w niedzielę Justyna spakowała walizki i wyjechała z Davos. W tym roku w Pucharze Świata już nie wystartuje.

Brak Justyny Kowalczyk na starcie nie oznacza, że w ten weekend brak będzie emocji z Polakami w roli głównej. W niedzielnym sprincie stylem dowolnym Maciej Staręga osiągnął dziewiąty wynik – najlepszy z całej naszej ekipy w Davos. Po tygodniu, znów w niedzielę, będzie miał okazję do polepszenia wyniku i awansu do finału.

Maciej Staręga się cieszy, Justyna martwi. W Davos w najbliższy weekend królować będzie styl łyżwowy. We Francji miały się rozegrać bieg łączony i rywalizacja sztafet. Przenosząc rywalizację do Davos zdecydowano się zmienić układ biegów. Rozegrane zostaną bieg średni (10 km dla kobiet i 15 km dla mężczyzn) w sobotę i sprinty w niedzielę. Wszystko stylem dowolnym.

Bez Justyny, ale nie bez emocji, rozegrane zostaną ostatnie zawody w tym roku i ostatni sprawdzian przed ruszającym już niebawem Tour de Ski. Zmagania zawodników i zawodniczek pokaże TVP 2 HD oraz Eurosport HD. Zawody komentować będą Przemysław Babiarz, Marek Jóźwik i Bernadeta Piotrowska (TVP) oraz Bogdan Chruścicki i Kacper Merk (Eurosport).

pasek2

SOBOTA – 20 GRUDNIA 2014

10:15 Puchar Świata, Davos, Szwajcaria: STUDIO na żywo
TVP 2 HDsport.tvp.pl
Studio: Marek Jóźwik

10:15 Puchar Świata, Davos, Szwajcaria: 10KM STYLEM DOWOLNYM KOBIET na żywo
*(w TVP 2 HD, sport.tvp.pl i TakSięGra FM2 od 10:25)
Eurosport HDTVP 2 HDsport.tvp.plTSG FM2
Komentarz w TVP 2: Przemysław Babiarz – Bernadeta Piotrowska
Komentarz w Eurosporcie: Bogdan Chruścicki – Kacper Merk
Komentarz w TSG FM2: Łukasz Kozłowski

12:30 Puchar Świata, Davos, Szwajcaria: 15KM STYLEM DOWOLNYM MĘŻCZYZN na żywo
Eurosport 2 HD

Komentarz: Bogdan Chruścicki – Kacper Merk
pasek2

About Łukasz Kozłowski