Derby Północy hitem weekendu ze szczypiorniakiem w Sportklub

Mimo początku sezonu piłkarze ręczni grający w DKB Handball Bundeslidze oraz Lidze SEHA nie mają ani chwili wytchnienia. W ten weekend czeka nas dokończenie czwartej kolejki u naszych zachodnich sąsiadów oraz trzecia seria gier w Bałkańskiej Lidze SEHA. Sportklub przez […]

Mimo początku sezonu piłkarze ręczni grający w DKB Handball Bundeslidze oraz Lidze SEHA nie mają ani chwili wytchnienia. W ten weekend czeka nas dokończenie czwartej kolejki u naszych zachodnich sąsiadów oraz trzecia seria gier w Bałkańskiej Lidze SEHA. Sportklub przez cały weekend przeprowadzi aż pięć transmisji z handballowych boisk. 

Mająca przez ostatnie sezony kryzys THW Kiel, znów chce wrócić na szczyt niemieckiej Bundesligi jak była jeszcze parę lat temu. I wydaje się, że w tym sezonie znowu mogą walczyć o najwyższe ligowe cele. Tę kampania jak na razie zaczęli od dwóch przekonujących zwycięstw. Teraz podopiecznych Alfreo Gíslasona czeka prawdziwy sprawdzian ich formy i wytrwałości. W najbliższą sobotę w derbach północy zmierzą się z obecnym mistrzem, czyli SG Flensburg-Handewitt. Wikingowie sezon zaczęli od porażki w Superpucharze Niemiec i wydawało się, że wejście w sezon będzie ciężko. Takie myślenie było, jednak błędem. Po trzech meczach w nowym sezonie mają komplet punktów, i zajmą drugie miejsce w tabeli, przegrywając w tabeli tylko z Rhein Neckar Lowen stosunkiem bramek.

Wszystkie inne mecze, przy takim spotkaniu schodzą na dalszy plan. To jednak nie oznacza, że nie będzie emocji. Ciekawie zapowiada się starcie niepokonanego jeszcze w tym sezonie TSV Hannover-Burgdorf z TSV GWD Minden. Poprzedni sezon drużyna z Hannoveru zaczęła identycznie od dobrego startu, jednak w późniejszej fazie nie starczyło już sił. Kibice i sama drużyna chcą, jednak żeby ten sezon był inny. Jak będzie po tym meczu, przekonamy się w niedzielę.

W bałkańskiej Lidze SEHA, najciekawiej zapowiada się starcie pierwszej i czwartej drużyny obecnej kampanii. RK Vardar, który powrócił do grania w tym sezonie w Lidze Bałkańskiej, po dwóch pierwszych kolejkach pewnie przewodzi całej stawce i nie wydaje się, żeby ktoś im zagroził. Tego spróbować będzie chciała drużyna HT Tatran Presov. Jednak patrzeć na historię ich starć bezpośrednich trudno myśleć, żeby to im się udało. Po raz ostatni ekipa ze Słowacji wygrała z ekipą ze stolicy Macedonii w 2013 roku. Ponadto zobaczmy jeszcze dwa spotkania, trzeciej kolejki Ligi SEHA. PPD Zagrzeb zmierzy się z HRK Izvidać a Metalurg Skopje z RK Nexe Nasice.

SOBOTA – 8 WRZEŚNIA 2018

18:10 DKB Handball Bundesliga – 4. kolejka: SG FLENSBURG-HANDEWITT – THW KIEL na żywo


20:00 SEHA Gazprom League – 3. kolejka: PPD ZAGRZEB – HRK IZVIDAĆ na żywo

NIEDZIELA – 9 WRZEŚNIA 2018

13:30 DKB Handball Bundesliga – 4. kolejka: TSV HANNOVER-BURGDORF – TSV GWD MINDEN na żywo


17:35 SEHA Gazprom League – 3. kolejka: HT TATRAN PRESOV – VARDAR SKOPJE na żywo


20:15 SEHA Gazprom League – 3. kolejka: METALURG SKOPJE – RK NEXE NASICE na żywo

About Adam Zakrzewski

https://twitter.com/AddidasAdam