Druga część biathlonowych mistrzostw świata w Eurosporcie i Polsacie Sport

Biathlonowe mistrzostwa świata w Pokljuce zbliżają się do półmetka. Nadchodzące biegi indywidualne oraz pojedynczą sztafetę mieszaną pokażą Eurosport oraz Polsat Sport. Wśród pań na słoweńskich trasach dominuje na razie Tiril Ekchoff, która w trzech startach (sztafecie mieszanej, sprincie i biegu […]

Biathlonowe mistrzostwa świata w Pokljuce zbliżają się do półmetka. Nadchodzące biegi indywidualne oraz pojedynczą sztafetę mieszaną pokażą Eurosport oraz Polsat Sport.

Wśród pań na słoweńskich trasach dominuje na razie Tiril Ekchoff, która w trzech startach (sztafecie mieszanej, sprincie i biegu pościgowym) zebrała trzy złote medale. Najbliższy bieg indywidualny jest jednak dużą zagadką – w tym sezonie Pucharu Świata rozegrany został jedynie dwukrotnie, gdyż IBU stara się ograniczać ten „najmniej atrakcyjny dla widza” format. Ani w Kontiolahti, ani w Anterselvie Eckhoff, a nawet żadna z Norweżek nie stanęła na podium. Świetna forma liderki Pucharu Świata z pewnością stawia ją w roli faworytek, jednak wobec najdłuższego dystansu oraz odmiennych kar za pudła na strzelnicy jej złotą passę może zepsuć któraś z rywalek, np. będąca w świetnej formie Lisa Theresa Hauser czy będąca w tym roku nieco w cieniu Dorothea Wierer.

Jeśli zaś chodzi o panów, mistrzostwa w Pokljuce układają się sensacyjnie – po pewnej wygranej w sztafecie mieszanej Norwegowie mogli świętować tylko brąz Johannesa Thingnesa Boe w biegu pościgowym. Do głosu doszli Francuzi i Szwedzi. Bieg na 20 km będzie zatem dla reprezentantów kraju fiordów okazją do odkucia się za niepowodzenia w ostatnich dwóch startach. Do rywalizacji może włączyć się też Aleksander Łoginow.

Dzień po najdłuższym biegu na mistrzostwach rozegrany zostanie supermikst – tym razem panowie przebiegną 6 km, a panie 7,5 km. Naturalnymi faworytami wydają się Norwegowie, jednak ta konkurencja nie wyklucza nacji, które w czteroosobowych sztafetach mają jeden lub nawet dwa słabe punkty. Tym samym przy najsilniejszych składach liczyć się powinni i Szwedzi, i Francuzi, i Niemcy, ale także Białorusini, Włosi, Szwajcarzy czy Austriacy. Nie da się też wykluczyć całkowitej niespodzianki  – w zeszłorocznym Pucharze Świata właśnie w Pokljuce na drugim stopniu podium stanęli Estończycy, Rene Zakhna i Regina Oja.

WTOREK – 16 LUTEGO 2021

12:00 Mistrzostwa Świata, Pokljuka, Słowenia: BIEG INDYWIDUALNY KOBIET 
Polsat Sport HD
Komentarz w Eurosporcie 1: Tomasz Jaroński – Tomasz Sikora
Komentarz w Polsacie Sport: Marcin Muras – Weronika Nowakowska

ŚRODA – 17 LUTEGO 2021

14:15 Mistrzostwa Świata, Pokljuka, Słowenia: BIEG INDYWIDUALNY MĘŻCZYZN 
Polsat Sport HD
Komentarz w Eurosporcie 1: Tomasz Jaroński – Tomasz Sikora
Komentarz w Polsacie Sport: Marcin Muras – Weronika Nowakowska

CZWARTEK – 18 LUTEGO 2021

15:00 Mistrzostwa Świata, Pokljuka, Słowenia: POJEDYNCZA SZTAFETA MIESZANA
Polsat Sport HD
Komentarz w Eurosporcie 1: Tomasz Jaroński – Tomasz Sikora
Komentarz w Polsacie Sport: Marcin Muras – Weronika Nowakowska

About Wojciech Nowakowski