E-Prix Meksyku na antenie Eurosportu 1

Już w najbliższą sobotę kierowcy rywalizujący w Mistrzostwach Świata Formuły E po raz kolejny przystąpią do zmagań na torze. Tym razem będzie to Autodromo Hermanos Rodriguez.  Kierowcy rywalizować będą na tym samym torze, na którym ścigali się w ubiegłym roku, […]

Już w najbliższą sobotę kierowcy rywalizujący w Mistrzostwach Świata Formuły E po raz kolejny przystąpią do zmagań na torze. Tym razem będzie to Autodromo Hermanos Rodriguez. 

Kierowcy rywalizować będą na tym samym torze, na którym ścigali się w ubiegłym roku, jednak pętla toru będzie ułożona w nieco innej konfiguracji. Zawodnicy pokonają pięć zakrętów więcej. Po starcie i pokonaniu pierwszego prawego zakrętu, kierowcy zjadą ze znanej sobie nitki toru i pokonają nową partię. Druga część meksykańskiego obiektu będzie już wyglądała identycznie jak w ubiegłym sezonie. Kierowcy przejadą więc przez słynną sekcję na stadionie Foro Sol.

Zbliżający się wyścig będzie jedynym w sezonie rozgrywanym na tradycyjnym torze. Wszystkie pozostałe rundy odbywają się na obiektach ulicznych. Ubiegłe edycje zawodów w Meksyku były bardzo szczęśliwe dla zespołu Audi Sport ABT. Rok temu i w 2017 roku najlepszym zawodnikiem był Lucas di Grassi. W 2018 roku triumfował inny kierowca Audi – Daniel Abt. Czy także teraz kierowcy fabrycznego zespołu Audi będą mieli powody do zadowolenia?

Zmagania w Meksyku odbędą się już w sobotę. Wyścig tradycyjnie potrwa 45 minut plus jedno okrążenie. Transmisja tego wydarzenia będzie obecna na antenie Eurosportu 1. Poprzednią rundę Formuły E w Eurosporcie komentowali Grzegorz Gac i Grzegorz Jędrzejewski. Dziennikarz kojarzony dotąd z Polsatem Sport relacjonował także Rajd Dakar.

SOBOTA – 15 LUTEGO 2020

14:25 Formuła E – Mexico City ePrix: I SESJA TRENINGOWA na żywo
Eurosport Player

16:55 Formuła E – Mexico City ePrix: II SESJA TRENINGOWA na żywo
Eurosport Player

18:35 Formuła E – Mexico City ePrix: KWALIFIKACJE na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

22:55 Formuła E – Mexico City ePrix: WYŚCIG na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

About Michał Winiarczyk