Finał 1. ligi siatkówki mężczyzn w Polsacie Sport

Stal Nysa i MKS Ślepsk Suwałki w tym roku powalczą o zwycięstwo w rozgrywkach 1. ligi siatkówki mężczyzn. Obie ekipy złożyły akces do gry w PlusLidze, więc wszystko wskazuje na to, że będzie to rywalizacja o awans. Transmisja pierwszego meczu w […]

Stal Nysa i MKS Ślepsk Suwałki w tym roku powalczą o zwycięstwo w rozgrywkach 1. ligi siatkówki mężczyzn. Obie ekipy złożyły akces do gry w PlusLidze, więc wszystko wskazuje na to, że będzie to rywalizacja o awans. Transmisja pierwszego meczu w Polsacie Sport.

Stal Nysa dość pewnie przechodziła kolejnych rywali na drodze do finału. Po wywalczeniu 2. miejsca w fazie zasadniczej, w play-off najpierw w trzech meczach odprawili Gwardię Wrocław, a następnie – również w trzech pojedynkach – Krispol Września, co trzeba uznać za małą niespodziankę, ponieważ w tej parze zanosiło się na bardziej wyrównaną walkę. Tymczasem taką mieliśmy w drugiej półfinałowej parze. MKS Ślepsk Suwałki poradził sobie z faworytem rozgrywek – Lechią Tomaszów Mazowiecki. Zwycięzcy rundy zasadniczej wygrali tylko jeden mecz, a w trzech pozostałych górą był Ślepsk. Ekipa z Suwałk na etapie 1/4 finału poradziła sobie gładko w trzech meczach, przegrywając w nich tylko jednego seta, z BBTS-em Bielsko-Biała.

Ekipa z Nysy w finale 1. ligi ostatni raz grała w 2015 roku, ulegając w nim Victorii Wałbrzych. Z kolei Ślepsk rywalizował w decydującej fazie dwa lata temu, również z negatywnym skutkiem – lepszy okazał się Aluron Virtu Warta Zawiercie.

Drugi mecz finałowy rozegrany zostanie w piątek, 12 kwietnia o godzinie 18.30, również w Nysie.

Wyniki bezpośrednich starć w sezonie 2018/2019: 3:0 dla Stali Nysa i 3:1 dla Ślepska Suwałki.

CZWARTEK – 11 KWIETNIA 2019

17:30 1. Liga – Finał: STAL NYSA – MKS ŚLEPSK SUWAŁKI na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)