Finał i mecz o 3 miejsce w Energa Basket Lidze Kobiet w Sportklubie

Rozstrzygnięcie walki o mistrzostwo jak i o trzecie miejsce może nastąpić już odpowiednio w piątek i sobotę. Koszykarki z Gdyni będą mieć szanse by już w piątek cieszyć się z brązowych medali. Pierwszy mecz zawodniczki z Wrocławia przegrały już przed […]

Rozstrzygnięcie walki o mistrzostwo jak i o trzecie miejsce może nastąpić już odpowiednio w piątek i sobotę.

Koszykarki z Gdyni będą mieć szanse by już w piątek cieszyć się z brązowych medali. Pierwszy mecz zawodniczki z Wrocławia przegrały już przed przerwą. Arka dominowała od samego początku. Zwycięstwo podopiecznym Gundarsa Vētry zapewnił duet Emma Cannon oraz Nia Coffey, który już przed przerwą miał na swoim koncie 21 punktów i 12 zbiórek. W zespole Ślęzy zawiodła zwłaszcza bohaterka półfinałów –  Cierry Burdick, autorka 2 punktów i 4 zbiórek w całym meczu.

CCC Polkowice mają szansę na obronę mistrzostwa, które wywalczyły przed rokiem. Ich rywalem są koszykarki z Gorzowa Wielkopolskiego. Pierwszy mecz rozpoczęły lepiej zawodniczki trenera Dariusza Maciejewskiego wygrywając  kwartę 23:13. Kolejne padły łupem koszykarek Marosa Kovacika. Ostatecznie po słabym początku zawodniczki z Dolnego Śląska wygrały pojedynek. W drugim starciu nie było już tylu emocji i już tylko jednego zwycięstwa brakuje by zakończyła się rywalizacja w tej parze.

PIĄTEK – 26 KWIETNIA 2019

18:15 Energa Basket Liga – mecz o 3 miejsce: ŚLĘZA WROCŁAW – ARKA GDYNIA na żywo

SOBOTA – 27 KWIETNIA 2019

17:00 Energa Basket Liga – finał: INVESTINTHEWEST ENEA GORZÓW WLKP – CCC POLKOWICE na żywo

NIEDZIELA – 28 KWIETNIA 2019

17:00 Energa Basket Liga – finał: INVESTINTHEWEST ENEA GORZÓW WLKP – CCC POLKOWICE na żywo

PONIEDZIAŁEK – 29 KWIETNIA 2019

19:00 Energa Basket Liga – mecz o 3 miejsce: ARKA GDYNIA – ŚLĘZA WROCŁAW na żywo

WTOREK – 30 KWIETNIA 2019

18:00 Energa Basket Liga – finał: CCC POLKOWICE – INVESTINTHEWEST ENEA GORZÓW WLKP na żywo