Grand Prix Eifelu na antenach Eleven Sports 1 i Polsatu

Formuła 1 powraca na niemiecki tor Nurburgring. Po raz ostatni ten obiekt gościł kierowców rywalizujących w królowej sportów motorowych w 2013 roku. Oby był to powrót w wielkim stylu. Nurburgring to legendarny tor, na którym kierowcy Formuły 1 ścigali się […]

Formuła 1 powraca na niemiecki tor Nurburgring. Po raz ostatni ten obiekt gościł kierowców rywalizujących w królowej sportów motorowych w 2013 roku. Oby był to powrót w wielkim stylu.

Nurburgring to legendarny tor, na którym kierowcy Formuły 1 ścigali się już wielokrotnie. Do roku 1976 ściganie odbywało się na północnej pętli toru, nazywanej Nordschleife. Obecna nitka  jest o wiele krótsza od tej liczącej prawie 160. zakrętów. Ostatnie zmagania na torze, na którym odbywało się już m.in Grand Prix Europy, miały miejsce w 2013 roku. O fakcie, jak zmieniła się stawka od tamtego czasu może świadczyć liczba kierowców rywalizujących do tej pory w F1. Jest ich siedmiu, m.in. Lewis Hamilton i Kimi Raikkonen, który w ten weekend ustanowi nowy rekord w liczbie startów w wyścigach. Dla wielu będzie to  pierwsze spotkanie z niemiecką legendą. Zawody będą toczyły się pod nazwą Grand Prix Eifelu, nawiązującą do pasma górskiego noszącego tę samą nazwę.

323. start Raikkonena nie będzie jedynym wyjątkowym wydarzeniem w zespole Alfa Romeo Racing Orlen. W piątek podczas pierwszej sesji treningowej w oficjalnych zmaganiach Formuły 1 zadebiutuje Mick Schumacher. Dokonania jego ojca z pewnością zobowiązują do odpowiedniego zaprezentowania się na torze. Nazwisko dla wielu utożsamiane z Formułą 1 będzie jednak obarczone sporą presją. Zapewne wielu obserwatorów będzie patrzyło na młodego Niemca i porównywało jego poczynania do wyników siedmiokrotnego Mistrza Świata. Teraz jednak to jedynie udział w treningu. W padoku pojawiły się już plotki mówiące o zakontraktowaniu Schumachera jako głównego kierowcy od początku sezonu 2021.

Zbliżający się weekend wyścigowy będzie transmitowany na antenie Eleven Sports 1. Zmagania komentować będą Michał Gąsiorowski, Filip Kapica i Mikołaj Sokół. Niedzielny wyścig będzie także pokazywany w głównym Polsacie. Tam rywalizację w Niemczech komentować będą Andrzej Borowczyk i Krystian Sobierajski.

PIĄTEK – 09 PAŹDZIERNIKA  2020

10:30 Formuła 1 – Grand Prix Eifelu: STUDIO na żywo
*(również o 12:40)
Ipla

10:55 Formuła 1 – Grand Prix Eifelu: I SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

14:30 Formuła 1 – Grand Prix Eifelu: STUDIO na żywo
*(również o 16:40)
Ipla

14:55 Formuła 1 – Grand Prix Eifelu: II SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

20:30 Magazyn #ELEVENF1 na żywo
Ipla


SOBOTA – 10 PAŹDZIERNIKA 2020

11:30 Formuła 1 – Grand Prix  Eifelu: STUDIO na żywo
Ipla

11:55 Formuła 1 – Grand Prix Eifelu: III SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

13:10 Formuła 1 – Grand Prix  Eifelu: STUDIO na żywo
Ipla


14:55 Formuła 1 – Grand Prix Eifelu: SESJA KWALIFIKACYJNA na żywo
Ipla

16:20 Formuła 1 – Grand Prix  Eifelu: STUDIO na żywo
Ipla


NIEDZIELA–  11 PAŹDZIERNIKA 2020

12:00 Formuła 1 – Grand Prix Belgii: STUDIO na żywo
Ipla

14:05 Formuła 1 – Grand Prix Belgii: WYŚCIG na żywo
Ipla

 

 

 

About Michał Winiarczyk