Grand Prix San Marino MotoGP na antenie Polsatu Sport News

Kierowcy Formuły 1 zakończyli już rywalizację na kontynencie europejskim. Zawodnikom MotoGP pozostało jeszcze dwie rundy przed rozpoczęciem azjatyckiej wyprawy. W najbliższy weekend odbędzie się Grand Prix San Marino, a tydzień później Grand Prix Aragonii.  Zdążyliśmy się już stęsknić za rywalizacją […]

Kierowcy Formuły 1 zakończyli już rywalizację na kontynencie europejskim. Zawodnikom MotoGP pozostało jeszcze dwie rundy przed rozpoczęciem azjatyckiej wyprawy. W najbliższy weekend odbędzie się Grand Prix San Marino, a tydzień później Grand Prix Aragonii. 

Zdążyliśmy się już stęsknić za rywalizacją w Motocyklowych Mistrzostwach Świata. Ostatnia runda odbyła się trzy tygodnie temu. Grand Prix Wielkiej Brytanii na torze Silverstone przyniosło nam sporo emocji. Walka o zwycięstwo trwała do ostatnich metrów, a nawet można się pokusić o stwierdzenie, że do ostatnich centymetrów. W ostatnim zakręcie Alex Rins wyprzedził Marca Marqueza i to on został triumfatorem brytyjskich zmagań.

Wyścig na torze Misano zawsze kojarzy się z morzem żółtych flag. Fani Valentino Rossiego nigdy nie zawodzą i dzielnie podążają za swoim idolem. To domowa runda dla Doctora. Aby dotrzeć na tor ze swojego domu w Tauvilla potrzebuje zaledwie 20 minut. To z pewnością wyjątkowy obiekt dla Włocha. To tu uczył się jeździć na motocyklu. Na Misano Rossi sześciokrotnie stawał na podium. W kategorii MotoGP triumfował trzy razy – w 2008, 2009 i 2014 roku. Szanse na sukces w tym roku są niewielkie, ale nie jest to niemożliwe. Radość fanów byłaby wówczas niewyobrażalna, a Rossi po raz kolejny udowodniłby, że wiek nie jest dla niego żadnym ograniczeniem.

Jak będzie w niedzielę? Czy będziemy świadkami kolejnego triumfu Marca Marqueza? A może Alex Rins pójdzie za ciosem i wygra drugi wyścig z rzędu? Może do walki o pierwsze miejsce włączy się Valentino Rossi? Możliwych scenariuszy jest wiele, ale tylko jeden będzie mógł stać się rzeczywistością. Odpowiedzi na te wszystkie pytania poznamy w niedzielę, ale już od piątku na torze Misano będzie się dużo działo. Oprócz tradycyjnych, spalinowych motocykli, na torze pojawią się również elektryczne maszyny. Transmisje z Grand Prix San Marino będą obecne na antenie Polsatu Sport News, na portalu polsatsport.pl oraz za pośrednictwem Ipli. Zmagania skomentują Grzegorz Jędrzejewski i Adam Badziak.

PIĄTEK – 13 WRZEŚNIA 2019


09:00 Moto3 – Grand Prix San Marino: I SESJA TRENINGOWA 
Ipla

09:55 MotoGP – Grand Prix San Marino: I SESJA TRENINGOWA 
Ipla

10:55 Moto2 – Grand Prix San Marino: I SESJA TRENINGOWA 
Ipla

13:15 Moto3 – Grand Prix San Marino: II SESJA TRENINGOWA 
Ipla

14:10 MotoGP – Grand Prix San Marino: II SESJA TRENINGOWA 
Ipla

15:10 Moto2 – Grand Prix San Marino: II SESJA TRENINGOWA 
Ipla

SOBOTA – 14 WRZEŚNIA 2019


09:00 Moto3 – Grand Prix San Marino: III SESJA TRENINGOWA 
Ipla

09:55 MotoGP – Grand Prix San Marino: III SESJA TRENINGOWA 
Ipla

10:55 Moto2 – Grand Prix San Marino: III SESJA TRENINGOWA 
Ipla

12:35 Moto3 – Grand Prix San Marino: I SESJA KWALIFIKACYJNA 
Ipla

13:00 Moto3 – Grand Prix San Marino: II SESJA KWALIFIKACYJNA 
Ipla

13:30 MotoGP – Grand Prix San Marino: IV SESJA TRENINGOWA 
Ipla

14:10 MotoGP – Grand Prix San Marino: I SESJA KWALIFIKACYJNA 
Ipla

14:10 MotoGP – Grand Prix San Marino: II SESJA KWALIFIKACYJNA 
Ipla

15:05 Moto2 – Grand Prix San Marino: I SESJA KWALIFIKACYJNA 
Ipla

15:30 Moto2 – Grand Prix San Marino: II SESJA KWALIFIKACYJNA 
Ipla


NIEDZIELA – 15 WRZEŚNIA 2019

11:00 Moto3 – Grand Prix San Marino: WYŚCIG 
Ipla

16:30 Moto2 – Grand Prix San Marino: WYŚCIG 
Ipla

17:45 MotoGP – Grand Prix San Marino: WYŚCIG 
Ipla

About Michał Winiarczyk