Finał i mecz o 3 miejsce w PGE Ekstralidze w nSport+ i Eleven Sports

Skład walki złoto taki jest taki sam jak w poprzednim roku. Wtedy też Betard Sparta Wrocław zmierzył się z Fogo Unią Leszno. W walce o brąz częstochowskie Lwy podejmą zawodników z Zielonej Góry. Wrocław będzie chciał zamazać plamę po porażce w […]

Skład walki złoto taki jest taki sam jak w poprzednim roku. Wtedy też Betard Sparta Wrocław zmierzył się z Fogo Unią Leszno. W walce o brąz częstochowskie Lwy podejmą zawodników z Zielonej Góry.

Wrocław będzie chciał zamazać plamę po porażce w rundzie zasadniczej z Unią aż 20 punktami. Jeśli Betard nie chce już po pierwszym meczu pożegnać się z marzeniami o złocie musi pojechać perfekcyjnie i wywalczyć sobie minimum 10 punktów przewagi by w rewanżu móc się bronić rezerwami taktycznymi. Spartę do finału wprowadził tercet zawodników: Tai Woffinden, Maciej Janowski oraz Maksym Drabik. Cichym bohaterem pozostał również Gleb Czugunow – autor ośmiu punktów w trzech biegach. Zawodnicy z Leszna kwestię awansu do finału rozstrzygnęli już w pierwszym pojedynku, gdy pokonali Włókniarz 14 punktami. W obu pojedynkach dobrze zaprezentowali się Emil Sajfudinow, Piotr Pawlicki, Jarosław Hampel oraz Janusz Kołodziej. Rosjanin złapał formę, która w tym momencie daje mu realne szanse walki o indywidualne mistrzostwa świata.

Falubaz  po ostrym laniu jakie dostał w stolicy Dolnego Śląska musi się obudzić i walczyć o brąz. Będzie to niezwykle trudno, bo jedynym zawodnikiem w talii Adam Skórnickiego, który prezentuje równy poziom jest Martin Vaculik. Pozostali zawodnicy jeżdżą w kratkę. Nie warto wspominać o juniorach, który jeżdżą poniżej krytyki. Wydaje się, że Zielonogórzanom będzie bardzo ciężko zdobyć brąz. Jedyną nadzieją kibiców z Winnego Grodu jest to, że do dobrej formy wrócą Jepsen Jensen oraz Patryk Dudek. Marek Cieślak po spotkaniu z Fogo Unią Leszno szukał w swojej drużynie pozytywów. Jednym z nich jest powrót do dobrej formy Fredrika Lindgrena. Jeśli dodać do tego niezwykle silną formację juniorów oraz znakomitego w tym sezonie Leona Madsena to wydaje, że Włókniarz ma duże szansę na medal w tym sezonie. Warto odnotować, że na własnym torze dobrze w tym sezonie jeździe Matej Zagar oraz Paweł Przedpełski.

CZWARTEK – 12 WRZEŚNIA 2019

18:30 PGE Ekstraliga: ZAPOWIEDŹ KOLEJKI na żywo


20:30 PGE Ekstraliga: SPEEDWAY+

PIĄTEK – 13 WRZEŚNIA 2019

19:30 PGE Ekstraliga – finał: STUDIO na żywo


20:00 PGE Ekstraliga – finał: BETARD SPARTA WROCŁAW – FOGO UNIA LESZNO na żywo

NIEDZIELA – 15 WRZEŚNIA 2019

17:30 PGE Ekstraliga – mecz o 3 miejsce: STUDIO na żywo


18:00 PGE Ekstraliga – mecz o 3 miejsce: FORBET WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA – STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA na żywo

20:45 PGE Ekstraliga: MAGAZYN na żywo

PONIEDZIAŁEK – 16 WRZEŚNIA 2019

20:00 PGE Ekstraliga: MAGAZYN na żywo
Ipla

About Mateusz Bartkowiak