Hokejowe Mistrzostwa Świata Dywizji IA w TSG FM

W Krakowie odbywają się hokejowe Mistrzostwa Świata Dywizji IA. Po dwóch rozegranych kolejkach spotkań wygląda na to, że zarówno walka o awans do światowej elity i o utrzymanie w dywizji będzie niezwykle zacięta i emocjonująca. Od środy krakowskie mistrzostwa śledzić […]

W Krakowie odbywają się hokejowe Mistrzostwa Świata Dywizji IA. Po dwóch rozegranych kolejkach spotkań wygląda na to, że zarówno walka o awans do światowej elity i o utrzymanie w dywizji będzie niezwykle zacięta i emocjonująca. Od środy krakowskie mistrzostwa śledzić będzie można również na naszych antenach.

Po nieudanej inauguracji w meczu z Włochami i zaciętym, lecz zwycięskim boju z Japonią Polacy wciąż liczą się w walce o jedno z dwóch miejsc premiowanych awansem do grupy mistrzowskiej. Zadanie to, nie będzie jednak łatwe. Przed nami kolejne mecze z Ukraińcami, Kazachami i Węgrami. Wydaję się, że kluczowy będzie pojedynek z faworytami całego turnieju Kazachstanem, który do tej pory odniósł dwa pewne zwycięstwa. By walczyć o awans, z pewnością nie można sobie pozwolić na straty punktowe w meczach z pozostałymi drużynami, a trzeba powiedzieć, że nie będziemy w nich faworytami. Co prawda zarówno z Madziarami i reprezentantami Ukrainy wygraliśmy w lutowym turnieju EIHC rozegranym w Toruniu. Należy, jednak zwycięstwa te powtórzyć w imprezie docelowej. W ostatnich spotkaniach „o stawkę” z tymi ekipami przegrywaliśmy. W dodatku pamiętajmy, iż w rankingu światowej federacji spośród wszystkich, biorących udział w turnieju drużyn Polska plasuje się najniżej. Warto, jednak wykorzystać organizację turnieju i powalczyć w nim o jak najwyższą pozycję. Nawet, gdyby nie udało się Polakom wywalczyć awansu do hokejowej elity, przydałoby się podreperować miejsce we wspomnianym rankingu. Jego stan po obecnym sezonie decydować będzie bowiem o rozstawieniu w kwalifikacjach do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w południowokoreańskim Pjongczang.

ŚRODA – 22 KWIETNIA 2015

19:55 Mistrzostwa Świata Dywizji IA: POLSKA – UKRAINA na-żywo
TSG FM Extra
Komentarz: Mateusz Hałasik

23:10 
Mistrzostwa Świata Dywizji IA: KRONIKA premiera.200
TSG-FM
Komentarz: Mateusz Hałasik

CZWARTEK – 23 KWIETNIA 2015

19:55 Mistrzostwa Świata Dywizji IA: POLSKA – KAZACHSTAN na-żywo
TSG FM Extra 2
Komentarz: Michał Skrzypski

23:00 
Mistrzostwa Świata Dywizji IA: KRONIKA premiera.200
TSG-FM
Komentarz: Mateusz Hałasik

SOBOTA – 25 KWIETNIA 2015

19:55 Mistrzostwa Świata Dywizji IA: POLSKA – WĘGRY na-żywo
TSG FM+
Komentarz: Michał Skrzypski

NIEDZIELA – 26 KWIETNIA 2015

23:00 Mistrzostwa Świata Dywizji IA: KRONIKA premiera.200
TSG-FM

Przygotował: Bartosz Mierzwa

About Bartosz Mierzwa