II liga – 14. kolejka: mecz Motor – Hutnik w TVP Sport

Do ciekawego pojedynku w najbliższy weekend na poziomie II ligi piłkarskiej w Polsce dojdzie w Lublinie. Zmierzą się kluby, które w poprzednim sezonie rywalizowały ze sobą na III poziomie rozgrywkowym w kraju, ale nie tylko na boisku, zaś i w […]

Do ciekawego pojedynku w najbliższy weekend na poziomie II ligi piłkarskiej w Polsce dojdzie w Lublinie. Zmierzą się kluby, które w poprzednim sezonie rywalizowały ze sobą na III poziomie rozgrywkowym w kraju, ale nie tylko na boisku, zaś i w gabinetach działaczy związkowych o awans, po niedokończonym sezonie przez epidemię.

Działacze należnego ZPN-u zadecydowali ostatecznie o promocji do II ligi zarówno jednych, jak i drugich. Teraz gorąco będzie już nie w gabinetach, a na murawie, gdzie lubliński Motor podejmie Hutnika Kraków. Wyraźnymi faworytami są gospodarze, choć zajmują dopiero 11. miejsce w tabeli. O 4 punkty przychodzi im wyprzedzać przyjezdnych ze stolicy Małopolski. Ci znajdują się na 18., czyli przedostatniej, pozycji, a ostatnio okres mają fatalny. Hutnicy przegrali 4 mecze z rzędu, w tym wysokimi wynikami z KKS-em Kalisz (4:0) czy rezerwami Śląska Wrocław (2:5). Lublinianie grają w kratkę. W miniony weekend przegrali 0:1 z Sokołem w Ostródzie, aby w środku tygodnia w jednym z zaległych spotkań pokonać 2:1 Bytovię Bytów u siebie. Ich rywalizacje cechuje mała liczba goli i minimalne rezultaty końcowe na czyjąś korzyść. Tak samo było zresztą w ostatnim starciu pomiędzy Hutnikiem a Motorem. Wówczas w Krakowie lepsi okazali się jednak tamtejsi miejscowi, triumfując 1:0. Także i to zwiastuje nam duże emocje na niedzielny wieczór.

NIEDZIELA – 22 LISTOPADA 2020

18:55 II liga – 14. kolejka: MOTOR LUBLIN – HUTNIK KRAKÓW 

Komentarz: Sławomir Kwiatkowski – Marcin Żewłakow

About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.