II liga – 15. kolejka: mecz GKS – Motor w TVP Sport

TVP Sport przyzwyczaiło widzów do hitowego meczu niedzielnego II ligi. Nie inaczej będzie i 29 listopada, kiedy to zmierzą się ze sobą uznane kiedyś marki piłkarskie w Polsce – GKS Katowice i Motor Lublin. Transmisja od godz. 12:40. Zdecydowanym faworytem […]

TVP Sport przyzwyczaiło widzów do hitowego meczu niedzielnego II ligi. Nie inaczej będzie i 29 listopada, kiedy to zmierzą się ze sobą uznane kiedyś marki piłkarskie w Polsce – GKS Katowice i Motor Lublin. Transmisja od godz. 12:40.

Zdecydowanym faworytem ,,na papierze” będą gospodarze – wicelider tabeli, który do liderującego Górnika Polkowice traci tylko 2 punkty. Jednak obie ekipy ostatnio są na fali wznoszącej. Popularna ,,GieKSa” wygrała aż 5 minionych meczów, w tym kilka wysokimi wynikami, takimi jak 5:0 z Błękitnymi Stargard, 4:1 z KKS-em Kalisz czy 3:0 z rezerwami Śląska Wrocław, a ostatnio pokonała 2:1 Wigry w Suwałkach. 2 zwycięstwa pod rząd zanotował natomiast Motor, pokonując 3:0 Hutnika Kraków u siebie w zeszłą niedzielę, a wcześniej, również na własnym boisku, rozprawiając się z Bytovią Bytów w stosunku 2:1. Zostawiając historię najnowszą, dalsza przeszłość też wyraźnie wskazuje na katowicki GKS. W dwóch ostatnich spotkaniach tych drużyn w maju 2010 oraz we wrześniu 2009 r. śląski zespół triumfował 2 razy po 2:0. Ogólnie na 6 spotkań lublinianom nie udało się wygrać ani razu, a tylko dwukrotnie padł remis. Czy w niedzielę miejscowi podtrzymają dobrą passę czy jednak zostaną zaskoczeni przez ,,Motorowców”? Relacja na żywo na sportowym kanale Telewizji Polskiej i w Internecie!

NIEDZIELA – 29 LISTOPADA 2020

12:40 II liga – 15. kolejka: GKS KATOWICE – MOTOR LUBLIN 

Komentarz: Hubert Bugaj (z Katowic)

About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.