II liga – 9. kolejka: Bytovia – Wigry w TVP Sport

Mimo torpedowanych rozgrywek sportowych w Polsce z powodu pandemii Koronawirusa, piłkarska II liga gra dalej, choć nie w całości. W weekend ma się odbyć 5 meczów 9. kolejki rozgrywek. TVP Sport na swojej antenie planuje przeprowadzić transmisję ze spotkania niedzielnego. […]

Mimo torpedowanych rozgrywek sportowych w Polsce z powodu pandemii Koronawirusa, piłkarska II liga gra dalej, choć nie w całości. W weekend ma się odbyć 5 meczów 9. kolejki rozgrywek. TVP Sport na swojej antenie planuje przeprowadzić transmisję ze spotkania niedzielnego.

W niedzielę, 18 października o godz. 15:25 na obiekcie MOSiR bez udziału publiczności zagrają piłkarze Bytovii Bytów Wigier Suwałki. Firma bukmacherska STS szanse za wygraną podzieliła równo (kurs po 2,55), jednak rozsądniej chyba było postawić na drużynę przyjezdnych. Wigry to wicelider ligowej tabeli, tracący jedynie punkt do prowadzącej Chojniczanki Chojnice, i to mimo dwóch meczów rozegranych mniej. Można więc stwierdzić, że to tak naprawdę najlepszy zespół II ligi na tym etapie rozgrywek. Suwalszczanie są niepokonani od pięciu spotkań. Bytovia zaś zajmuje 8. miejsce w stawce z dorobkiem dwunastu ,,oczek”, po ośmiu spotkaniach. Bytowianie ostatnimi czasy nie notują dobrych wyników. Ostatnio przegrali 1:2 w Kaliszu z tamtejszym KKS-em, natomiast ich ostatni triumf miał miejsce prawie miesiąc temu (19 września; 4:1 z Błękitnymi w Stargardzie). Za ekipą gości przemawia także statystyka spotkań pomiędzy tymi drużynami. Na 11 konfrontacji zespół z Pomorza wygrał tylko raz (w 2014 r.). Ponadto, aż 6 razy padał remis, w tym 3 razy po 2:2. I tym razem podziału punktów na pewno też więc nie można wykluczyć.

NIEDZIELA – 18 PAŹDZIERNIKA 2020

15:25 II liga – 9. kolejka: BYTOVIA BYTÓW – WIGRY SUWAŁKI 

Komentarz: Sławomir Kwiatkowski – Tomasz Kafarski (z Bytowa)

About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.