Inaugracja Ski Classics w TVP Sport

La Diagonela rozpocznie tegoroczny cykl długodystansowych biegów narciarskich Ski Classics. Zawody transmitować będzie TVP Sport. Jedenasty sezon cyklu rozpoczął się z opóźnieniem ze względu na pandemię koronawirusa. W porównaniu z ubiegłoroczną edycją rozegrane zostaną dwa biegi mniej. Sezon rozpocznie się […]

La Diagonela rozpocznie tegoroczny cykl długodystansowych biegów narciarskich Ski Classics. Zawody transmitować będzie TVP Sport.

Jedenasty sezon cyklu rozpoczął się z opóźnieniem ze względu na pandemię koronawirusa. W porównaniu z ubiegłoroczną edycją rozegrane zostaną dwa biegi mniej. Sezon rozpocznie się w Szwajcarii od stosunkowo młodego biegu – pierwsza La Diagonela rozegrana została w 2014 roku. Na 60-kilometrowej trasie przewidziane są tylko dwa sprinty – w Samedan i Sankt Moritz.

Pomimo pandemii na starcie zameldują się największe postaci ubiegłorocznego cyklu. Żeńską listę startową otwiera Britta Norgren, która klasyfikację generalną Ski Classics wygrywa nieprzerwanie od sezonu 2015/2016. Na starcie stanie też Astridy Oeyre Slind, która w Zuoz wygrała w ubiegłym roku. Wśród panów wystartują m.in. Andreas Nygaard, ubiegłoroczny triumfator cyklu, a także dobrze znany kibicom Pucharu Świata 38-letni Rosjanin, Maksim Wylegżanin.

SOBOTA – 16 STYCZNIA 2021

07:55 Ski Classics – La Diagonela, Zuoz, Szwajcaria: BIEG NA 60 KM STYLEM KLASYCZNYM 
*(również o 10:45)
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Jarosław Idzi, Piotr Meissner

About Wojciech Nowakowski