Inauguracja nowego sezonu World Triathlon Championship Series na sportowych antenach Polsatu

Hamburg po raz dwudziesty z rzędu będzie gościł imprezę rangi mistrzostw świata w triathlonie. Rozpoczynające nowy sezon World Triathlon Championship Series zawody indywidualne pokaże Polsat Sport Fight, a rywalizacja sztafet mieszanych transmitowana będzie w Polsacie Sport Extra. Ze względu na […]

Hamburg po raz dwudziesty z rzędu będzie gościł imprezę rangi mistrzostw świata w triathlonie. Rozpoczynające nowy sezon World Triathlon Championship Series zawody indywidualne pokaże Polsat Sport Fight, a rywalizacja sztafet mieszanych transmitowana będzie w Polsacie Sport Extra.

Ze względu na trwający sezon Super League Triathlon na starcie kultowych zawodów w Hamburgu zabraknie wielu gwiazd światowego triathlonu. Na tym tle ciekawie wygląda stawka męskich zmagań – z pierwszymi numerami startowymi wystąpią Léo Bergere, Antonio Serrat Seoane i lokalny faworyt, Jonas Schomburg. Na szczególną uwagę zasługuje start Caspera Stornesa – Norweg, który w 2018 roku stanął na najwyższym stopniu podium po raz pierwszy zajętego przez przedstawicieli jednej nacji (obok Kristiana Blummenfelta i Gustava Idena), przed tygodniem triumfował w Nicei na dystansie połowy Ironmana. W Hamburgu czeka na niego znacznie krótszy dystans – sprinterski, czyli połowa olimpijskiego.

U pań również wśród faworytek znajdzie się reprezentantka gospodarzy – Laura Lindemann stawała już na podium w Hamburgu przed trzema i czterema laty, nigdy jednak na jego najwyższym stopniu. Na drodze to triumfu przed własną publicznością może jej stanąć jednak Summer Rappaport, jedna z nielicznych czołowych zawodniczek niestartująca w zmaganiach Super League Triathlon.

Do rywalizacji sztafet mieszanych zgłoszonych jest 17 państw. Wśród nich znajduje się Polska. W biało-czerwonych barwach w rywalizacji indywidualnej zobaczymy Macieja Bruździaka, Macieja Stanglewicza i Mateusza Głuszkowskiego, a także Alicję Ulatowską, Roksanę Słupek, Paulinę Klimas i Julię Sanecką. Do zmagania drużynowych nominowanych będzie dwóch panów i dwie panie.

fot. © ITU Media / Tommy Zaferes

SOBOTA – 18 WRZEŚNIA 2021

15:20 World Triathlon Championship Series, Hamburg, Niemcy: SPRINT KOBIET 


17:50 World Triathlon Championship Series, Hamburg, Niemcy: SPRINT MĘŻCZYZN 

NIEDZIELA – 19 WRZEŚNIA 2021

15:20 World Triathlon Championship Series, Hamburg, Niemcy: SZTAFETA MIESZANA

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.