Inauguracja X2O Badkamers Trofee w Eurosport Playerze

Trzeci z głównych cykli kolarstwa przełajowego zainauguruje sezon 2020/2021 w najbliższą sobotę. W belgijskim Oudenaarde rozegrany zostanie zaliczany do X2O Badkamers Trofee wyścig Koppenberg. Cykl wcześniej znany jako DVV Trophy, BPost Bank Trophy czy Gazet van Antwerpen Trofee charakteryzuje się […]

Trzeci z głównych cykli kolarstwa przełajowego zainauguruje sezon 2020/2021 w najbliższą sobotę. W belgijskim Oudenaarde rozegrany zostanie zaliczany do X2O Badkamers Trofee wyścig Koppenberg.

Cykl wcześniej znany jako DVV Trophy, BPost Bank Trophy czy Gazet van Antwerpen Trofee charakteryzuje się specyficznym jak na cyclo-cross systemem ustalania klasyfikacji generalnej – składa się na niego suma czasów zawodnika we wszystkich wyścigach zaliczanych do tej serii. W tym roku cykl zainauguruje wyścig na wzgórzu Koppenberg, znanym kibicom kolarstwa szosowego z Wyścigu Dookoła Flandrii, na którego potrzeby brukowana trasa, po której ścigają się szosowcy, była kilkukrotnie remontowana.

Podczas sobotnich zawodów wystartują jedynie zawodowcy – juniorskie wyścigi, w tym żeński, który miał być rozgrywany wraz z rywalizacją elity pań, zostały odwołane ze względu na przeciwpandemiczne obostrzenia wprowadzone przez belgijski rząd federalny oraz autonomiczny flamandzki, które zezwalają wyłącznie na rozgrywanie zawodów sportowych profesjonalistów.

Stawka faworytów pozostaje niezmienna w porównaniu z wyścigami pozostałych dwóch rozpoczętych już serii – Ethias Cross i Telenet Superprestige. Wśród pań wciąż dominują Holenderki, choć w zeszłą sobotę w Ruddervoorde w czołowej dziesiątce znalazły się przedstawicielki aż trzech innych nacji – Laura Verdonschot z Belgii, Maghalie Rochette z Kanady i Eva Lechner z Włoch. U panów dla odmiany to Belgowie są na czele kolejnych wyścigów, choć zauważalny jest spadek formy Laurensa Sweecka, a na głównego rywala Eliego Iserbyta i Toona Aertsa wyrasta Holender Lars van der Haar, trzeci w zeszłym tygodniu.

SOBOTA – 31 PAŹDZIERNIKA 2020

13:45 X20 Badkamers Trofee – Koppenbergcross, Oudenaarde, Belgia: WYŚCIG KOBIET 
Eurosport Player

15:00 X20 Badkamers Trofee – Koppenbergcross, Oudenaarde, Belgia: WYŚCIG MĘŻCZYZN 
Eurosport Player

About Wojciech Nowakowski