Indywidualne Mistrzostwa Europy na żużlu w Bydgoszczy w Eurosporcie

Czas na 2. rundę Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu. Zmagania w Bydgoszczy odbędą się w środę, 8 lipca o 19:00. Stacja Eurosport transmisję planuje zacząć już o 18:45. W tym roku impreza zwana Speedway European Championship w całości odbywa się […]

Czas na 2. rundę Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu. Zmagania w Bydgoszczy odbędą się w środę, 8 lipca o 19:00. Stacja Eurosport transmisję planuje zacząć już o 18:45.

W tym roku impreza zwana Speedway European Championship w całości odbywa się w Polsce. Rywalizacja zaczęła się w sobotę, 4 lipca w Toruniu. Oprócz Bydgoszczy, żużlowcy odwiedzą jeszcze Gniezno (15 lipca) i Rybnik (22 lipca), a 29 lipca udadzą się z powrotem do miasta słynącego z pierników i znanego z Mikołaja Kopernika na zakończenie tzw. ,,EURO” na żużlu. W Polsce wydarzenie w całości relacjonować na żywo zamierza Eurosport na swoim 1. kanale.

Klasyfikacji generalnej Mistrzostw Europy przewodzą Brytyjczyk Robert Lambert i Duńczyk Nicki Pedersen, który jest doskonale znany polskim kibicom żużla z uwagi na występy w licznych klub nad Wisłą. Na 3. miejscu w stawce plasuje się kolejny z reprezentantów Danii – Leon Madsen, a następnie w tabeli znajdują się dwaj Polacy – Bartoszowie Smektała i Zmarzlik.

Tytułu mistrza Europy wywalczonego przed rokiem na torach w niemieckim Güstrow, Toruniu, duńskim Vojens i Chorzowie broni Duńczyk Mikkel Michelsen, który obecnie mieści się za wymienionymi wyżej Polakami. W 2019 r. najwyżej z ,,Biało – Czerwonych” zaś ostatecznie znalazł się 4. Karol Woryna, a Smektała był 5.

ŚRODA – 8 LIPCA 2020

18:45 Indywidualne Mistrzostwa Europy w Bydgoszczy STUDIO na żywo
Ipla
19:00 Indywidualne Mistrzostwa Europy w Bydgoszczy – 2. runda: ZAWODY na żywo
Ipla
Komentarz: Michał Korościel – Jakub Pieczatowski (z Bydgoszczy)

21:20 Indywidualne Mistrzostwa Europy w Bydgoszczy STUDIO na żywo
Ipla

About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.