Jizerská Padesátka w TVP Sport

Tuż za naszą południową granicą rozgrywać się będzie czwarty w tym sezonie bieg z cyklu Ski Classics. Rywalizację w Górach Izerskich pokaże TVP Sport. Jizerská Padesátka, jak sama nazwa wskazuje, rozgrywana jest na dystansie 50 km. Sami Czesi ostatni triumf […]

Tuż za naszą południową granicą rozgrywać się będzie czwarty w tym sezonie bieg z cyklu Ski Classics. Rywalizację w Górach Izerskich pokaże TVP Sport.

Jizerská Padesátka, jak sama nazwa wskazuje, rozgrywana jest na dystansie 50 km. Sami Czesi ostatni triumf swojego reprezentanta świętowali w 2012 roku, kiedy po raz czwarty, ale pierwszy od dekady, triumfował Stanislav Řezáč. U pań jeszcze cztery lata temu zwyciężyła Kateřina Smutná, która wcześniej zmieniła barwy narodowe z austriackich na czeskie. To właśnie ona będzie nadzieją gospodarzy na powtórzenie sukcesu z 2017 roku, jednak mimo że w klasyfikacji cyklu Ski Classics zajmuje wysoką, szóstą pozycję, to głównie Szwedki widziane są w roli faworytek.

Smutną wyprzedza pięć Skandynawek, z czego cztery spod znaku Trzech Koron. Jedynie Norweżka Emilie Fleten, która zajmuje drugie miejsce, przedziela zawodniczki z sąsiedniego kraju. Liderka serii, Lina Korsgren na mecie w Bedřichovie była pierwsza już dwa lata temu i w tym roku, po dwóch wygranych we Włoszech, będzie chciała powtórzyć ten sukces. Wśród panów również na czele znajdują się Szwedzi – Emil Persson, startujący jeszcze w kategorii do lat 26, wyprzedza Oskara Kardina, triumfatora La Diagoneli. Tuż za nimi jednak plasuje się Jermił Wokujew, który, podobnie jak obaj Szwedzi, dwukrotnie stawał już w tym sezonie na podium, m.in. triumfując w Toblach-Cortina.

NIEDZIELA – 14 LUTEGO 2021

07:45 Ski Classics – Jizerska Padesatka, Bedrinchov, Czechy: BIEG NA 50 KM STYLEM KLASYCZNYM 
*(również o 09:15)
TVP Sport HDsport.tvp.pl

About Wojciech Nowakowski