Klasyk na poziomie II ligi w TVP 3

W najbliższą niedzielę, 12 lipca kibiców w Polsce czeka klasyk na poziomie II ligi. Zmierzą się w nim GKS Katowice i Widzew Łódź. Początek transmisji w TVP 3 o godz. 13:00.  Zarówno katowiczanie, jak i łodzianie mają za sobą wiele […]

W najbliższą niedzielę, 12 lipca kibiców w Polsce czeka klasyk na poziomie II ligi. Zmierzą się w nim GKS Katowice i Widzew Łódź. Początek transmisji w TVP 3 o godz. 13:00. 

Zarówno katowiczanie, jak i łodzianie mają za sobą wiele sezonów rozegranych w Ekstraklasie czy też dawnej I lidze. Teraz przyjdzie im ze sobą zagrać na 3. poziomie rozgrywkowym w ramach 31. kolejki ligowej. Będzie to zdecydowany hit tej serii spotkań, ponieważ na stadionie przy ul. Bukowej w Katowicach ograniczona z racji na koronawirusowe obostrzenia liczba kibiców będzie mogła zobaczyć starcie 3. z 2. drużyną w tabeli. Punktowa różnica między nimi wynosi tylko jedno popularne ,,oczko”. Miejsca premiowane bezpośrednim awansem do Fortuna 1 Ligi są jednak tylko 2 pierwsze. 3. drużyna bić się będzie musiała z następnymi trzema zespołami w fazie play-off o kolejną pozycję premiowaną. Obecnie liderem ligowej klasyfikacji jest Górnik Łęczna. Jednak różnice punktowe pomiędzy trzema pierwszymi ekipami są niewielkie, a poziom piłkarski wydaje się być wyrównany. Wszystko wskazuje na to, że ,,górnicy”, ,,GieKSa” oraz RTS kwestię stopni na podium w tym sezonie II ligi załatwią między sobą.

NIEDZIELA – 12 LIPCA 2020

13:00 II Liga – 31. kolejka: GKS KATOWICE – WIDZEW ŁÓDŹ na żywo
sport.tvp.pl
Komentarz: Sławomir Kwiatkowski

About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.