Kolarski tydzień w Eurosporcie

W obecnym sezonie kolarstwa szosowego wszystkie najważniejsze wyścigi już się odbyły. W tym tygodniu na antenach Eurosportu transmitowanych będzie jednak kilka mniej ważnych wyścigów kolarskich. 14 października o godzinie 11:30 odbędzie się prezentacja trasy przyszłorocznego Tour de France, która będzie […]

W obecnym sezonie kolarstwa szosowego wszystkie najważniejsze wyścigi już się odbyły. W tym tygodniu na antenach Eurosportu transmitowanych będzie jednak kilka mniej ważnych wyścigów kolarskich.

14 października o godzinie 11:30 odbędzie się prezentacja trasy przyszłorocznego Tour de France, która będzie transmitowana na antenie Eurosportu 1. 16 października zorganizowany zostanie wyścig Grand Prix Moribhan, zaliczany do cyklu Pucharu Francji. Jego trasa liczy sobie 176,9 km i prowadzi z Grand-Champ do Grand-Champ. Jego faworytami są tacy kolarze, jak Guillaume Martin (Cofidis), Valentin Maduas (Groupama) czy Dorian Godon (AG2R). W wyścigu nie weźmie udziału żaden Polak.

17 października odbędą się Mistrzostwa Wielkiej Brytanii w wyścigu ze startu wspólnego elity kobiet i mężczyzn. Miastem-gospodarzem mistrzostw jest Lincoln. Panie pokonają trasę liczącą sobie 101 km, a panowie – 166 km. Transmisja tylko w Playerze.

Tego samego dnia odbędzie się Veneto Classic. Jego trasa liczy sobie 206,5 km i prowadzi z Wenecji do Bassano del Grappa. Znajduje się na niej 7 większych podjazdów, z których ostatni, La Rosina, kończy się 6 km przed metą. Za faworytów można uznać Aleksieja Łucenkę (Astana-Premier Tech, 7. zawodnika klasyfikacji generalnej tegorocznego Toru de France), Davide Formolo (UAE Team-Emirates) i Alberto Dainese (Team DSM). Oficjalna lista startowa wciąż nie jest opubikowana. Podobnie jak w poprzednim przypadku, transmisja będzie dostępna tylko w Playerze.

CZWARTEK  14 PAŹDZIERNIKA 2021

11:30 Tour de France, Francja: PREZENTACJA TRASY na żywo

Komentarz: Tomasz Jaroński – Dariusz Baranowski

SOBOTA  16 PAŹDZIERNIKA 2021

16:00 Grand Prix Morbihan, Francja: WYŚCIG 

NIEDZIELA  17 PAŹDZIERNIKA 2021

09:50 Mistrzostwa Wielkiej Brytanii, Lincoln, Wielka Brytania: WYŚCIG ELITY KOBIET na żywo


14:00 Mistrzostwa Wielkiej Brytanii, Lincoln, Wielka Brytania: WYŚCIG ELITY MĘŻCZYZN na żywo


14:30 Veneto Classic, Włochy: WYŚCIG na żywo

About Paweł Jastrzębski