Konkursy Letniego Grand Prix w Wiśle na antenach TVP i Eurosportu

W najbliższy weekend odbędą się premierowe zawody z cyklu Letniego Grand Prix. Na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle zobaczymy zawodników z kilkunastu krajów w tym Polaków na czele z Dawidem Kubackim i Kamilem Stochem. Transmisje z konkursów w TVP […]

W najbliższy weekend odbędą się premierowe zawody z cyklu Letniego Grand Prix. Na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle zobaczymy zawodników z kilkunastu krajów w tym Polaków na czele z Dawidem Kubackim i Kamilem Stochem. Transmisje z konkursów w TVP i Eurosporcie.

Sezon letni Pucharu Świata w skokach narciarskich z reguły rozpoczynał się w drugiej połowie lipca. Koronawirus bardzo mocno pokrzyżował plany organizatorom. Zbliżające się zawody w Wiśle prawdopodobnie będą jedynymi w tym sezonie. FIS podjęła decyzję, że nie będzie prowadzić klasyfikacji generalnej. Skoki „na trawie” zadebiutowały w 1994 roku, to pierwszy przypadek kiedy nie zostanie wyłoniony zwycięzca cyklu.

Na chwilę obecną zgłoszonych zostało 46 skoczków z 11 państw. Do Polski przyjadą reprezentanci Słowenii, Niemiec, Austrii, Czech, Norwegii, USA, Kanady, Szwajcarii, Bułgarii i Rumunii. Oczywiście nie zabraknie Biało-czerwonych, Michal Dolezal powołał 13 zawodników. Na belce startowej zasiądą: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Maciej Kot, Stefan Hula, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka, Paweł Wąsek, Andrzej Stękała, Tomasz Pilch, Kacper Juroszek oraz Mateusz Gruszka. Dla ostatniego z wymienionych będzie to debiut w zawodach tej rangi. Warto dodać, że Polacy mają za sobą małe przetarcie. Podczas organizowanego przed kilkoma dniami Międzynarodowego Memoriału Olimpijczyków w Szczyrku w kategorii Open triumfował Kubacki, drugi był Stoch, a podium uzupełnił Murańka.

Organizatorzy zaplanowali dwa konkursy indywidualne (jeden w sobotę, drugi w niedzielę). Ze względu na niewielką liczbę potwierdzonych zawodników nie będzie serii kwalifikacyjnych do weekendowych zawodów. Wszyscy rozpoczną zmagania od pierwszej serii konkursowej.  Piątkowe kwalifikacje zostaną zastąpione…prologiem o Puchar TVP Sport. Transmisje z zawodów w Wiśle przeprowadzą TVP 1 i Eurosport 1.

PIĄTEK – 21 SIERPNIA 2020

17:35 Letnie Grand Prix – Wisła: PROLOG O PUCHAR TVP SPORT

SOBOTA – 22 SIERPNIA 2020

17:25 Letnie Grand Prix – Wisła: KONKURS INDYWIDUALNY
*(w TVP Sport od 17:05)
Eurosport Player

NIEDZIELA – 23 SIERPNIA 2020

17:25 Letnie Grand Prix – Wisła: KONKURS INDYWIDUALNY
*(w TVP Sport od 17:10)
Eurosport Player

About Łukasz Brajczewski

Student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.