Letnie Grand Prix w Hinterzarten na antenach TVP Sport i Eurosportu 2

Inauguracja letniego cyklu już za nami. Po zawodach na skoczni im. Adama Małysza skoczkowie przenoszą się do Niemiec. W sobotę w Hinterzarten odbędzie się konkurs drużyn mieszanych i konkurs indywidualny. Pierwszy konkurs skoków narciarskich po długiej przerwie zakończył się świetnym […]

Inauguracja letniego cyklu już za nami. Po zawodach na skoczni im. Adama Małysza skoczkowie przenoszą się do Niemiec. W sobotę w Hinterzarten odbędzie się konkurs drużyn mieszanych i konkurs indywidualny.

Pierwszy konkurs skoków narciarskich po długiej przerwie zakończył się świetnym rezultatem reprezentacji Polski. Nasi zawodnicy w składzie Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Kamil Stoch i Dawid Kubacki pewnie wygrali zmagania drużynowe. To już swoista letnia tradycja. Mazurek Dąbrowskiego zaśpiewany przez licznie zgromadzoną publiczność z pewnością wynagrodził wszystkim te długie dni oczekiwania na powrót skoków. Możemy śmiało powiedzieć, że tylu kibiców może przyjść na Letnie Grand Prix wyłącznie w Polsce. Nigdzie indziej letnie zmagania, które są dosyć ulgowo traktowane przez zawodników, nie przyciągną tak dużej uwagi.

Niedzielny konkurs indywidualny zakończył się zwycięstwem Timiego Zajca. Słoweniec został tym samym pierwszym liderem tegorocznego Letniego Grand Prix. Do samego końca wydawało się, że konkurs będzie odbywał się przy niekorzystnej pogodzie. Od godziny 13 w Wiśle bardzo mocno padał deszcz i spokój kibiców zakłócała gwałtowna burza. Nawet to nie odstraszyło fanów, którzy zaopatrzeni w płaszcze przeciwdeszczowe przybyli na skocznie. Tuż przed rozpoczęciem serii próbnej deszcz zaczął zanikać. Obie serie konkursu odbyły się bez większych problemów. Na drugim stopniu podium stanął Dawid Kubacki. Na piątym miejscu zmagania ukończył Piotr Żyła. Trzynaste miejsce zajął Aleksander Zniszczoł, piętnaste Maciej Kot, dziewiętnaste Kamil Stoch, dwudzieste pierwsze Andrzej Stękała, dwudziesty szósty był Jakub Wolny, a trzydziesty Klemens Murańka.

W Hinterzarten nie zobaczymy najsilniejszego składu reprezentacji Polski. W Niemczech zaprezentuje się pięciu zawodników kadry B i dwóch z kadry A. Będą to: Klemens Murańka, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Stefan Hula i Maciej Kot. Reprezentantów Polski zobaczymy także w konkursie drużyn mieszanych. W tym konkursie oraz w zawodach indywidualnych pań wystąpią Kinga Rajda i Joanna Szwab.

SOBOTA – 27 LIPCA 2019

18:20 Letnie Grand Prix, Hinterzarten, Niemcy: KONKURS INDYWIDUALNY na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.plEurosport PlayerIpla
Komentarz w TVP Sport: Mateusz Leleń

About Michał Winiarczyk