Letnie Grand Prix w Klingenthal w TVP Sport i Eurosporcie 2

Letni cykl Grand Prix dobiega końca. Najlepsi skoczkowie świata zakończą sezon startem w niemieckim Klingenthal. Transmisja z konkursu na antenie Eurosportu 2 i TVP Sport. Na liście startowej znalazło się prawie 70 zawodników z 15 państw. Nie zabraknie najlepszych polskich […]

Letni cykl Grand Prix dobiega końca. Najlepsi skoczkowie świata zakończą sezon startem w niemieckim Klingenthal. Transmisja z konkursu na antenie Eurosportu 2 i TVP Sport.

Na liście startowej znalazło się prawie 70 zawodników z 15 państw. Nie zabraknie najlepszych polskich zawodników. Na zawody w Klingenthal zostali zgłoszeni Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Piotr Żyła, Jakub Wolny oraz Stefan Hula z kadry A, a także triumfator klasyfikacji Letniego Pucharu Kontynentalnego – Klemens Murańka.

Sobotnie zawody będą ostatnimi w bieżącym sezonie Letniego Pucharu Świata. Liderem klasyfikacji jest reprezentant Japonii Yukiya Sato, który zgromadził 270 punktów. Drugie miejsce zajmuje  Dawid Kubacki, który traci tylko dziesięć punktów. Trzeci jest Timi Zajc ze Słowenii (236 pkt), a tuż za podium mamy zaciąg skoczków z Kraju Kwitnącej Wiśni. Są to Naoki Nakamura (225 pkt), Keiichi Sato (213 pkt) i najlepszy zimą Ryoyu Kobayashi (211 pkt). Iluzoryczne szanse na zwycięstwo w cyklu mają siódmy w rankingu Karl Geiger (206 pkt) i ósmy Jewgenij Klimow (195 pkt). Poprzednie zawody odbyły się w austriackim Hinzenbach. Wygrał je Mistrz Świata z Seefeld, czyli Dawid Kubacki, a trzeci był Piotr Żyła. Biało-Czerwonych przedzielił zawodnik gospodarzy – Philipp Aschenwald.

Na Vogtland Arena Polacy odnieśli sporo sukcesów. Ostatnie zawody miały miejsce w 2017 roku, wtedy najlepszy był Kubacki. Oprócz 29-latka z Nowego Targu na najwyższym stopniu podium stali także Kot, Adam Małysz i dwukrotnie Stoch. Najwięcej razy w Klingenthal wygrywała żywa legenda tego sportu – Gregor Schlierenzauer. Austriak wygrywał tutaj zawody w latach 2007 – 2009.

Kwalifikacje zaplanowano na godzinę 18:00 w piątek. Wcześniej skoczkowie oddadzą po jednej próbie treningowej. Najlepsza pięćdziesiątka wystąpi w sobotnim konkursie, który poprzedzi seria próbna.

SOBOTA – 5 PAŹDZIERNIKA 2019

15:55 Letnie Grand Prix, Klingenthal, Niemcy: KONKURS INDYWIDUALNY 
*(od 16:30 na Eurosport 2, na TVP Sport do 16:50 i od 17:05)
sport.tvp.pl

About Łukasz Brajczewski

Student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.