Maraton z meczami MLS w sportowych kanałach Polsatu

W niedzielę i poniedziałek 3 transmisje z meczów Major League Soccer na sportowych antenach Telewizji POLSAT. W nocy z soboty na niedzielę (z 17 na 18 sierpnia) 2 spotkania w ramach 24. kolejki MLS. Na początek, o godz. 02:00 starcie Chicago […]

W niedzielę i poniedziałek 3 transmisje z meczów Major League Soccer na sportowych antenach Telewizji POLSAT.

W nocy z soboty na niedzielę (z 17 na 18 sierpnia) 2 spotkania w ramach 24. kolejki MLS.

Na początek, o godz. 02:00 starcie Chicago Fire – Philadelphia Union. Będzie to rywalizacja wewnątrz Konferencji Wschodniej, podczas której 10. drużyna ligowej tabeli zmierzy się z liderem rozgrywek w tej części Ameryki. Mimo że budżet i wartość rynkowa zawodników gospodarzy jest wyższa, to tego sezonu, póki co, nie mogą zaliczyć do udanych, choć ostatnio wygrali 2 mecze. Na fali wznoszącej są też zdecydowanie goście, którzy również z dwóch ostatnich batalii wychodzili zwycięsko. Klub z Filadelfii lepiej wypadał w ostatnich konfrontacjach pomiędzy tymi ekipami. Chicago ostatni tego typu pojedynek wygrało w październiku 2017 roku (3:2 u siebie), a od tamtego momentu drużyny te mierzyły się ze sobą aż 4 razy. Transmisja tego spotkania w Polsat Sport News.

Na tym samym kanale dwie godziny później (o 04:00) mecz LA Galaxy – Seattle Sounders FC. Dla odmiany będzie to starcie klubów z Konferencji Zachodniej MLS. Zmierzą się 5. i 2. ekipa z ligowej tabeli. Ponadto oba zespoły dzielą tylko 2 punkty. Spotkanie więc zapowiada się hitowo. Smaczku dodaje fakt, że batalie tych drużyn zazwyczaj kończą się nieszablonowo. Raz jedni wygrywają 3:0, raz ci drudzy gromią rywali aż 5:0. Remisy w tych pojedynkach też zdarzają się dość często, więc w najbliższy weekend podział punktów na pewno nie byłby wielkim zaskoczeniem.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (z 18 na 19 sierpnia) mecz Portland Timbers – Atlanta United FC. Tym razem będziemy świadkami konfrontacji klubów z dwóch różnych Konferencji MLS. Gospodarze zajmują 8. miejsce na Zachodzie, zaś goście są wiceliderami na Wschodzie. Do tej pory te ekipy mierzyły się ze sobą w historii tylko 3 razy. Timbers nie odnieśli jeszcze w tych potyczkach zwycięstwa. Ostatnio Atlanta wygrała 2:0, a wcześniej dwukrotnie padał remis 1:1. Klub z siedziby w Portland w stanie Oregon będzie miał okazje odnieść premierową wygraną. Relacja na żywo w Polsat Sport Extra.

NIEDZIELA – 18 SIERPNIA 2019

02:00 Major League Soccer – 24. kolejka: CHICAGO FIRE – PHILADELPHIA UNION 
Ipla

04:00 
Major League Soccer – 24. kolejka: LA GALAXY – SEATTLE SOUNDERS FC 
Ipla

PONIEDZIAŁEK – 19 SIERPNIA 2019

04:00 Major League Soccer – 24. kolejka: PORTLAND TIMBERS – ATLANTA UNITED FC 

About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.