Maraton z piłką ręczną w środku tygodnia w Sportklub

Trzy dni i aż 6 spotkań czeka nas już od najbliższego wtorku. Na antenie Sportklub zobaczymy cztery spotkania Gazprom SEHA League oraz dwa spotkania DKB Handball Bundesligi. Hitem tygodnia wydaje się spotkanie SG Flensburg-Handewitt – SC Magdeburg.  Kto przed sezonem […]

Trzy dni i aż 6 spotkań czeka nas już od najbliższego wtorku. Na antenie Sportklub zobaczymy cztery spotkania Gazprom SEHA League oraz dwa spotkania DKB Handball Bundesligi. Hitem tygodnia wydaje się spotkanie SG Flensburg-Handewitt – SC Magdeburg. 

Kto przed sezonem typował, że właśnie spotkanie SG Flensburg-Handewitt – SC Magdeburg będzie elektryzowało całe Niemcy powinien zagrać na loterii. Mistrzowie Niemiec zgodnie z oczekiwaniami ekspertów idą jak burza w Handball Bundeslidze, jako jedyni nie mają na swoim koncie żadnej porażki. Inaczej wygląda natomiast ich gra na innych frontach, w lidze mistrzów grają w kratkę i odpadli już z Pucharu Niemiec, właśnie z SC Magdeburg. Podopieczni Benneta Wiegerta są rewelacją tego sezonu, przez pewien czas przewodzili nawet całej ligowej stawce. Dopiero porażka miesiąc temu z Fuchse Berlin strąciła ich z pierwszego miejsca. Od tamtego czasu notują serię czterech wygranych z rzędu, co pozwoliło im na zajmowanie drugiej pozycji. Jeśli Magdeburg chce odnieść kolejne efektowne zwycięstwo nad Flensburgiem, musi zagrać podobnie jak w Pucharze Niemiec, czyli znakomicie w obronie i solidnie w ataku. Podporą obrony SC Magdeburg jest Piotr Chrapkowski. Innym transmitowanym spotkaniem Bundesligi będzie starcie Bergischer HCRhein Neckar Lowen.

Każdy, kto mówi, że Gazprom SEHA League jest mało przewidywalna jest w wielkim błędzie. Ostatnia porażka HC Vardar jeszcze bardziej uatrakcyjniła sytuację ligową. Na tą chwilę, aż trzy drużyny mają po 15 punktów a dzieli ich jedynie różnica małych punktów oraz bramek. Najbliższym rywalem HC Vardar będzie HC Mieszkow Brześć, które po trzech porażkach z rzędu będzie chciało wykorzystać słabszą dyspozycją Vardaru i przełamać swoją złą passę. Z innych ciekawych spotkań HC PPD Zagrzeb zmierzy się z HC Zeleznicar, Steaua Bukareszt we własnej hali podejmie RV Izwidać a Vojvodina Nowy Sad zmierzy się na wyjeździe z HC Nexe.

WTOREK – 30 PAŹDZIERNIKA 2018

16:15 Liga SEHA – 7. kolejka: HC MIESZKOW BRZEŚĆ – HC VARDAR na żywo

Komentarz: Kacper Merk

19:00
 Liga SEHA – 7. kolejka: HC PPD ZAGRZEB – HC ZELEZNICAR 1949 na żywo

Komentarz: Mateusz Juza

ŚRODA – 31 PAŹDZIERNIKA 2018

17:15 Liga SEHA – 7. kolejka: HC CSA STEAUA BUKARESZT – RK IZVIDAC na żywo


19:00 
Liga SEHA – 7. kolejka: HC NEXE – HC VOJVODINA NOWY SAD na żywo

CZWARTEK – 1 LISTOPADA 2018

19:00 DKB Handball Bundesliga – 11. kolejka: SG FLENSBURG-HANDEWITT – SC MAGDEBURG na żywo


20:45 
DKB Handball Bundesliga – 11. kolejka: BERGISCHER HC – RHEIN-NECKAR LÖWEN 

About Adam Zakrzewski

https://twitter.com/AddidasAdam