Mecz 16. kolejki włoskiej SuperLega siatkarzy w Polsacie Sport Extra

Do hitu dojdzie w ramach ostatniej rozgrywanej w pełni w tym roku, 16. kolejki SuperLega w siatkówce mężczyzn. Transmisja w najbliższą niedzielę, 27 grudnia od 19:15 w Polsacie Sport Extra. We Włoszech w poświątecznej kolejce na parkiet w szlagierowo zapowiadającym […]

Do hitu dojdzie w ramach ostatniej rozgrywanej w pełni w tym roku, 16. kolejki SuperLega w siatkówce mężczyzn. Transmisja w najbliższą niedzielę, 27 grudnia od 19:15 w Polsacie Sport Extra.

We Włoszech w poświątecznej kolejce na parkiet w szlagierowo zapowiadającym się meczu wyjdą siatkarze Leo Shoes Modena i Itas Trentino. Obie ekipy sąsiadują ze sobą w tabeli, będąc odpowiednio na 5. i 6. miejscu. Niedzielni gospodarze swoich rywali wyprzedzają o 2 punkty, jednak przy tym mają aż o 3 spotkania rozegrane więcej.

Grudzień był morderczym miesiącem dla jednych i drugich z racji rozgrywek na własnym podwórku, a także pierwszych batalii w tym sezonie w Lidze Mistrzów CEV. Ogromną ręką wyszło z tego przede wszystkim Trentino, które wygrało wszystkie na 7 konfrontacji, przy czym tylko 2 razy po tie-breaku. Modena natomiast na aż 8 starć grudniowych wygrała 5-krotnie. Bilans przemawia więc za zawodnikami z Trydentu. Oni także wygrali ostatni pojedynek między tymi drużynami w lidze, który w ramach 5. kolejki ligowej rozgrywany był ponad 2 tygodnie temu.

19:15 SuperLega – 16. kolejka: LEO SHOES MODENA – ITAS TRENTINO

About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.