Mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim w TVP Sport i Eurosporcie

Zaledwie tydzień po mistrzostwach świata specjaliści od crossu wystartują na mistrzostwach Europy. Zawody pokażą TVP Sport i Eurosport. Nadzieję na niezły wynik polskim kibicom daje dobra postawa Mai Włoszczowskiej w ubiegłotyodniowym wyścigu w Leogang. Polka, która startowała na starcie znajdowała […]

Zaledwie tydzień po mistrzostwach świata specjaliści od crossu wystartują na mistrzostwach Europy. Zawody pokażą TVP Sport i Eurosport.

Nadzieję na niezły wynik polskim kibicom daje dobra postawa Mai Włoszczowskiej w ubiegłotyodniowym wyścigu w Leogang. Polka, która startowała na starcie znajdowała się w okolicach dwudziestego miejsca, przebijała się do przodu i zakończyła mistrzostwa świata na ósmym miejscu. W szwajcarskim Monte Tamaro dwukrotna wicemistrzyni olimpijska będzie musiała stawić czoła w większości tym samym zawodniczkom, które do mety dojechały przed nią w zeszłym tygodniu.

Triumf w walce o tęczową koszulkę umocnił Pauline Ferrand-Prévot w roli faworytki do wygranej również i w gronie kontynentalnym, z kolei Eva Lechner udowodniła, że doświadczone zawodniczki, które w Pucharze Świata radziły sobie słabiej, na zawodach rangi mistrzowskiej wciąż są w stanie walczyć o wysokie pozycje. Na to liczy m.in. Anne Terpstra, która w Monte Tamaro będzie chciała odbić sobie niepowodzenie z poprzedniej soboty. Gospodarze liczą natomiast na kolejny dobry wyścig ze strony Jolandy Neff czy Siny Frei.

Wśród panów pozycja Szwajcarów wydaje się jeszcze mocniejsza. Nino Schurter nie poradził sobie zbyt dobrze na grząskiej trasie w Austrii, ale przed własną publicznością będzie ponownie groźnym rywalem dla nowokreowanego mistrza świata, Francuza Jordana Sarrou. Także pozostali medaliści z Leogang, Mathias Flückiger i Titouan Carod staną na starcie zawodów w sobotę, z nadzieją na powtórzenie wyniku sprzed tygodnia.

SOBOTA – 17 PAŹDZIERNIKA 2020

12:15 Mistrzostwa Europy, Monte Tamaro, Szwajcaria: CROSS KOBIET 
*(o 16:45  w Eurosport 1 HD)
Eurosport Player
Komentarz w TVP Sport: Sławomir Kwiatkowski – Anna Szafraniec

13:55 Mistrzostwa Europy, Monte Tamaro, Szwajcaria: STUDIO 


14:20 Mistrzostwa Europy, Monte Tamaro, Szwajcaria: CROSS MĘŻCZYZN 
*(o 17:45  w Eurosport 1 HD)
Eurosport Player

About Wojciech Nowakowski