MŚ w Falun: Biegi masowe w TSG FM

Ostatnimi konkurencjami biegowymi w ramach odbywających się w Falun Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym będą biegi masowe techniką klasyczną na 30 km (kobiety) i 50 km (mężczyżni).  Tradycyjnie polscy kibice będą ściskać kciuki za dobry start Justyny Kowalczyk, choć o medal […]

Ostatnimi konkurencjami biegowymi w ramach odbywających się w Falun Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym będą biegi masowe techniką klasyczną na 30 km (kobiety) i 50 km (mężczyżni).  Tradycyjnie polscy kibice będą ściskać kciuki za dobry start Justyny Kowalczyk, choć o medal będzie niesamowicie trudno. 

Faworytkami sobotnie biegu będą, oczywiście Norweżki. Na swój piętnasty złoty medal Mistrzostw Świata liczy Marit Bjoergen, która zresztą broni pierwszego miejsca wywalczonego dwa late temu w Val di Fiemme. Zagrozić jej mogą przede wszystkim rodaczki Therese Johaug i Heidi Weng. W ostatnich latach znacząco swoje występy w „klasyku” poprawiła Charlotte Kalla. Szwedka pokazała, że jest dobrze przygotowana do mistrzostw już w skiathlonie i biegu na 10 km techniką dowolną, który wygrała. Niespodziankę sprawić może doświadczona Finka Aino Kaisa Saarinen, która świetnie pokazała się na swojej zmianie w sztafecie. Wielką niewiadomą pozostaję Justyna Kowalczyk. Wydaje się, że Polka przygotowywała się w tym roku bardziej do sprintów, aniżeli biegów długodystansowych. Znamy, jednak nieustępliwy charakter naszej wybitnej sportsmenki i z całą pewnością da z siebie wszystko.

Dużych emocji spodziewać się można w biegu na królewskim dystansie 50 kilometrów mężczyzn. Głównymi faworytami, także będą reprezentacji Norwegii. Norwegowie nie mają jeszcze na tych mistrzostwach złotego medalu wywalczonego w dystansowych biegach indywidualnych. O swoją kolejną zdobycz walczyć zapewne Petter Northug. Nie odbierałbym też szans Didrikowi Toensethowi czy Niklasowi Dyrhaugowi. Gospodarze liczyć będą na obrońce tytułu Johana Olssona, który wydaje się być w wybornej formie. W obrębie faworytów pozostają również Szwajcar Dario Cologna i Maurice Manificat. Być może o swoich najlepszych występach przypomni sobie Kazach Aleksiej Połtoranin i będzie w stanie powalczyć o miejsce w czołówce.

SOBOTA – 28 LUTEGO 2015

12:55 Mistrzostwa Świata, Falun, Szwecja – Biegi narciarskie: BIEG NA 30KM ZE STARTU WSPÓLNEGO KOBIET na żywo

Komentarz: Dawid Brilowski, Łukasz Kozłowski

NIEDZIELA – 1 MARCA 2015

12:55 Mistrzostwa Świata, Falun, Szwecja – Biegi narciarskie: BIEG NA 50KM ZE STARTU WSPÓLNEGO MĘŻCZYZN na żywo

Komentarz: Dawid Brilowski, Łukasz Kozłowski

Przygotował: Bartosz Mierzwa

About Bartosz Mierzwa