Nordic Combined Triple w Eurosport Playerze

Puchar Świata w kombinacji norweskiej, wzorem swoich siostrzanych dyscyplin narciarstwa klasycznego, doczekał się swojego „wydarzenia sezonu”. Rozgrywany w Seefeld Nordic Combined Triple transmitować będzie Eurosport. Po rywalizacji w Lahti do grona czołówki dołączyli Japończycy – Akito Watabe i Ryota Yamamoto […]

Puchar Świata w kombinacji norweskiej, wzorem swoich siostrzanych dyscyplin narciarstwa klasycznego, doczekał się swojego „wydarzenia sezonu”. Rozgrywany w Seefeld Nordic Combined Triple transmitować będzie Eurosport.

Po rywalizacji w Lahti do grona czołówki dołączyli Japończycy – Akito Watabe i Ryota Yamamoto stanęli razem na najniższym stopniu podium zmagań drużynowych, a także zajęli medalowe miejsca w konkursie indywidualnym, rozdzieleni na „pudle” przez Jarla Magnusa Riibera. Norweg pozostaje, rzecz jasna, liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i żółty plastron będzie nosił co najmniej do soboty.

Nordic Combined Triple, które zaplanowane jest od piątku do niedzieli w Seefeld, składać się będzie ze skoków na skoczni normalnej oraz biegów kolejno na 5 km, 10 km i 15 km. Konkurs kończący mini-cykl będzie wyjątkowy również ze względu na dwie serie skoków, a także listę startową – pojawi się na niej jedynie czołowa trzydziestka po zmaganiach w piątek i sobotę. Stawką rywalizacji w Seefeld są podwójne punkty do klasyfikacji Pucharu Świata oraz podwójne nagrody finansowe.

PIĄTEK – 29 STYCZNIA 2021

13:20 Puchar Świata – Nordic Combined Triple, Seefeld, Austria KONKURS SKOKÓW


15:20
Puchar Świata – Nordic Combined Triple, Seefeld, Austria BIEG NA 5 KM

SOBOTA – 30 STYCZNIA 2021

13:45 Puchar Świata – Nordic Combined Triple, Seefeld, Austria KONKURS SKOKÓW


15:20
Puchar Świata – Nordic Combined Triple, Seefeld, Austria BIEG NA 10 KM

NIEDZIELA – 31 STYCZNIA 2021

12:05 Puchar Świata – Nordic Combined Triple, Seefeld, Austria KONKURS SKOKÓW


15:20
Puchar Świata – Nordic Combined Triple, Seefeld, Austria BIEG NA 15 KM

About Wojciech Nowakowski