Ostatni mecz Polaków w eliminacjach do Mistrzostw Europy U-21 na TVP Sport

To nie jest dobry czas dla polskiej piłki reprezentacyjnej. Dorosła drużyna w złym stylu przegrała niedzielne spotkanie, a kadra do lat 21 nie przeżywa ostatnio najlepszych chwil. Pomimo tego, zespół Macieja Stolarczyka spróbuje wygrać mecz z Łotwą i liczyć na […]

To nie jest dobry czas dla polskiej piłki reprezentacyjnej. Dorosła drużyna w złym stylu przegrała niedzielne spotkanie, a kadra do lat 21 nie przeżywa ostatnio najlepszych chwil. Pomimo tego, zespół Macieja Stolarczyka spróbuje wygrać mecz z Łotwą i liczyć na serię cudów na innych stadionach.

Jak doskonale wiemy, reprezentacja Polski U-21 podczas poprzedniej przerwy na kadrę przegrała wyjazdowy mecz z Serbią, a także zremisowała pożegnalne spotkanie Czesława Michniewicza z Bułgarią. Wtedy stało się jasne, że nasze szanse na awans na Mistrzostwa Europy są znikome. Funkcję selekcjonera naszej kadry młodzieżowej objął Maciej Stolarczyk, który raczej skupia się na przygotowaniu drużyny do kolejnych eliminacji. Jeśli wygramy jutro z Łotwą (musimy zająć drugie miejsce w grupie), to wszystko będzie zależało od układów tabel w innych grupach. Do turnieju finałowego awansuje dziewięciu zwycięzców i pięć najlepszych drużyn z drugich pozycji (w przypadku sześciozespołowych grup nie liczą się mecze z ostatnią drużyną – w naszej sytuacji – Łotwą).

Na boisku nie zobaczymy między innymi gwiazdy Lecha – Jakuba Kamińskiego zmagającego się z kontuzją, Kamila Grabary oraz niedawnego bohatera Legii – Kacpra Skibickiego, a także Przemysława Płachety, który został włączony do dorosłej reprezentacji Polski. Brylować ma ligowa młodzież z Filipem Marchwińskim i Maciejem Rosołkiem na czele, wsparta nieco bardziej doświadczonymi zawodnikami zza zagranicy takimi jak Patryk Klimala. Nic nam nie pozostaje, tylko trzymanie kciuków i nadzieja, że chociaż z drużyny do lat 21 będziemy mieli pociechę w tym tygodniu.

Tabela Grupy 5:
1. Rosja – 23 punkty
2. Polska – 17 punktów
3. Bułgaria – 15 punktów
4. Serbia – 12 punktów
5. Estonia – 5 punktów
6. Łotwa – 4 punkty

WTOREK – 17 LISTOPADA 2020

16:50 Eliminacje mistrzostw Europy U-21 – grupa 5: STUDIO na żywo
sport.tvp.pl
Studio: Piotr Sobczyński – Marek Citko17:25 Eliminacje mistrzostw Europy U-21 – grupa 5: POLSKA – ŁOTWA na żywo
sport.tvp.pl
Komentarz: Michał Zawacki – Andrzej Strejlau

About Marceli Korytek

Trudno znaleźć dobrą opiekunkę do dziecka, ale jeszcze trudniej znaleźć dobre dziecko.