Ostatnia kolejka Serie A TIM w Eleven Sports

Rozciągnięty w czasie z powodu pandemii Koronawirusa sezon piłkarski we Włoszech dobiega końca. W ten weekend rozegrana zostanie ostatnia, 38. kolejka Serie A TIM. Wszystkie 10 meczów w Polsce transmitować będzie na swoich kanałach stacja Eleven Sports, okraszając same spotkania […]

Rozciągnięty w czasie z powodu pandemii Koronawirusa sezon piłkarski we Włoszech dobiega końca. W ten weekend rozegrana zostanie ostatnia, 38. kolejka Serie A TIM. Wszystkie 10 meczów w Polsce transmitować będzie na swoich kanałach stacja Eleven Sports, okraszając same spotkania podsumowaniami całej kampanii 2019/2020.

Weekendowe spotkania ostatniej kolejki ligowej w Italii w sobotę, 1 sierpnia zacznie Brescia swoim pożegnaniem z najwyższą klasą rozgrywkową w kraju meczem z Sampdorią Bartosza Bereszyńskiego i Karola Linettego. Później 4 pojedynki odbędą się o tej samej porze. W jednym z nich, które może zasłużyć sobie na miano najciekawszego w całej serii gier, Atalanta zmierzy się z Interem Mediolan. Zwycięzca tej rywalizacji najprawdopodobniej zapewni sobie tytuł wicemistrzowski. Szansę na to ma także jeszcze rzymskie Lazio, które z królem strzelców ligi włoskiej, Ciro Immobile na wyjeździe zagra z Napoli Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika. ,,Azzurri” tym samym zakończą mieszany dla siebie sezon – bez miejsca dającego europejskie puchary w lidze, ale za to z pierwszym od dłuższego czasu trofeum – Pucharem Włoch. Mistrzowskie rozgrywki po mistrzowsku zakończyć będzie chciał Juventus Wojciecha Szczęsnego. ,,Stara Dama” kampanię zwieńczoną wywalczenie 9. z rzędu ‚Scudetto’ skończy konfrontacją z AS Romą w mini-derbach byłych klubów prezesa PZPN, Zbigniewa Bońka. W tym samym czasie w jeszcze jednej batalii zobaczymy kończący ligę na 6. miejscu AC Milan Cagliari.

Niedziela, 2 sierpnia przyniesie ostateczne rozstrzygnięcia w dolnej połowie tabeli. Piłkarski wieczór zacznie żegnające się z Serie A SPAL w starciu z Fiorentiną kontuzjowanego od dłuższego czasu Bartłomieja Drągowskiego. Później dwie konfrontacje korespondencyjne, które zadecydują o obsadzeniu ostatniego miejsca spadkowego. Pozycji dającej utrzymanie bronić będzie Genoa z chwalonym ostatnio przez zarówno polskie, jak i włoskie media Filipem Jagiełło w składzie w batalii z Hellasem Verona. O cud liczy zaś będące w tym sezonie beniaminkiem US Lecce, które zwycięstwa będzie musiało szukać, stojąc naprzeciw piłkarzy Parmy, a także zerkając cały czas na stan w Genui. W pozostałych dwóch spotkaniach Bologna podejmie Torino, a Sassuolo zmierzy się z Udinese. Te mecze nie będą mieć większego ciężaru gatunkowego, oprócz ew. awansów w ligowej klasyfikacji poszczególnych ekip.

SOBOTA – 1 SIERPNIA 2020

17:55 Serie A TIM – 38. kolejka: BRESCIA CALCIO – UC SAMPDORIA na żywo
Ipla
Komentarz: Piotr Dumanowski – Dominik Guziak

20:40 Serie A TIM – 38. kolejka: ATALANTA BC – INTER MEDIOLAN na żywo
Ipla
Komentarz: Piotr Dumanowski – Dominik Guziak

20:40 Serie A TIM – 38. kolejka: JUVENTUS FC – AS ROMA na żywo
Ipla
Komentarz: Mateusz Święcicki – Mikołaj Kruk

20:40 Serie A TIM – 38. kolejka: SSC NAPOLI – S.S. LAZIO na żywo
Ipla
Komentarz: Julian Kowalski – Piotr Czachowski

20:40 Serie A TIM – 38. kolejka: AC MILAN – CAGLIARI CALCIO na żywo
Ipla
Komentarz: Michał Mitrut

22:45 Serie A TIM: STUDIO na żywo
Ipla
Studio: Mateusz Majak

23:00 Serie A TIM: PODSUMOWANIE SEZONU na żywo
Ipla

Studio: Mateusz Majak

NIEDZIELA – 2 SIERPNIA 2020

17:55 Serie A TIM – 38. kolejka: SPAL 2013 – ACF FIORENTINA na żywo
Ipla
Komentarz: Mateusz Święcicki – Mikołaj Kruk

20:00 Serie A TIM: STUDIO na żywo
Ipla
Studio: Mateusz Majak

20:40 Serie A TIM – 38. kolejka: GENOA CFC – HELLAS VERONA na żywo
Ipla
Komentarz: Mateusz Święcicki – Mikołaj Kruk

20:40 Serie A TIM – 38. kolejka: US LECCE – PARMA CALCIO 1913 na żywo
Ipla
Komentarz: Piotr Dumanowski – Dominik Guziak

20:40 Serie A TIM – 38. kolejka: BOLOGNA FC – TORINO FC na żywo
Ipla
Komentarz: Julian Kowalski – Tomasz Zieliński

20:40 Serie A TIM – 38. kolejka: US SASSUOLO CALCIO – UDINESE CALCIO na żywo
Ipla
Komentarz: Michał Mitrut – Piotr Czachowski

22:45 Serie A TIM: STUDIO na żywo
Ipla
Studio: Mateusz Majak

23:00 Serie A TIM: PODSUMOWANIE SEZONU na żywo
Ipla

Studio: Mateusz Majak

About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.