Ostatnia kolejka sezonu 2019/2020 w 2. Bundeslidze w Eleven Sports

Przez pandemię Koronawirusa piłkarskie sezony musiały zostać przedłużone. Niemcom rozgrywki ligowe udało się jednak zakończyć relatywnie szybko, ponieważ niemal z końcem czerwca. W najbliższą niedzielę, 28.06 odbędzie się ostatnia, 34. kolejka 2. Bundesligi. Wiele jest już jasne, lecz nie wszystko. […]

Przez pandemię Koronawirusa piłkarskie sezony musiały zostać przedłużone. Niemcom rozgrywki ligowe udało się jednak zakończyć relatywnie szybko, ponieważ niemal z końcem czerwca. W najbliższą niedzielę, 28.06 odbędzie się ostatnia, 34. kolejka 2. Bundesligi.

Wiele jest już jasne, lecz nie wszystko. Do samego końca będą musiały rozstrzygnąć się rywalizacje o baraże – zarówno o utrzymanie na niemieckim zapleczu (w grze pozostają Norymberga i Karlsruher), jak i przede wszystkim – co najbardziej rozpala emocje widzów – o awans do Bundesligi. Korespondencyjną walkę o możliwość przedłużenia starań o bój o promocję w tej kampanii stoczą między sobą Hamburger SV FC Heidenheim. I na transmisje meczów z ich udziałem w tej serii gier postawiła w Polsce stacja Eleven Sports.

W niedzielę, 28 czerwca w ramach 34. kolejki 2. Bundesligi od 15:25 transmitowane będą równolegle odpowiednio na kanałach Eleven Sports 3 i Eleven Sports 4 mecze Arminia Bielefeld – FC Heidenheim oraz Hamburger SV – SV Sandhausen.

Przed tygodniem w bezpośrednim pojedynku Heidenheim wygrało 2:1 z HSV na własnym boisku. Dzięki temu, ci pierwsi mogli wskoczyć na 3. miejsce w ligowej klasyfikacji, wyprzedzając o punkt rywala z sąsiedniej pozycji. Hamburg skomplikował sobie tym sytuacje. Teraz bowiem musi liczyć już nie tylko na siebie w starciu z 12., nie grającym o nic, jak tylko ew. wyższe miejsce w tabeli na koniec sezonu Sandhausen, lecz także patrzeć na batalię w Bielefeld. Najważniejsze pytanie przed niedzielną, ostatnią kolejką może więc być następujące: czy Arminia zmobilizuje się jeszcze na tyle, żeby na koniec przypieczętować pewny awans i triumf w lidze zwycięstwem? Obyśmy po prostu byli świadkami dobrego meczu!

NIEDZIELA – 28 CZERWCA 2020

15:25 2. Bundesliga – 34. kolejka: ARMINIA BIELEFELD – 1. FC HEIDENHEIM na żywo
Ipla

15:25 2. Bundesliga – 34. kolejka: HAMBURGER SV – SV SANDHAUSEN na żywo
Ipla

About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.