Piąta kolejka Liqui Moly Bundesligi w Sportklubie

W czwartek rozpocznie się piąta kolejka Bundesligi piłkarzy ręcznych. Trzy spotkania tej serii pokaże Sportklub. Jako pierwsze transmitowane będzie starcie SC DHfK Lipsk z FRISCH AUF! Göppingen. Zespół z Lipska jest rewelacją początku sezonu 2020/2021 – jako jedyny nie przegrał […]

W czwartek rozpocznie się piąta kolejka Bundesligi piłkarzy ręcznych. Trzy spotkania tej serii pokaże Sportklub.

Jako pierwsze transmitowane będzie starcie SC DHfK Lipsk z FRISCH AUF! Göppingen. Zespół z Lipska jest rewelacją początku sezonu 2020/2021 – jako jedyny nie przegrał ani jednego meczu i przewodzi w tabeli, mając na rozkładzie m.in. Rhein-Neckar Löwen. Kolejny rywal Macieja Gębali i kolegów plasuje się w środku stawki, jednak do rozegrania ma jeszcze zaległy mecz wyjazdowy z TuSEM Essen, którego odrobienie zaplanowane jest na końcówkę listopada. W najbliższy czwartek zespół z Essen, którego barw broni Dennis Szczęsny, zagra z TBV Lemgo Lippe. W czwartek na boisko wybiegnie też Maciej Majdziński, którego Bergischer HC zmierzy się z TSV Hannover-Burgdorf. Pierwszego dnia rozegrany zostanie też mecz HBW Balingen-Weilstetten z Eulen Ludwigshafen.

W sobotę naprzeciw siebie staną HSG Nordhorn-Lingen i THW Kiel. Kolejka zostanie dokończona w niedzielę. Na żywo transmitowane będzie starcie HSG Wetzlar z MT Melsungen – gospodarze walczyć będą o utrzymanie się w czubie tabeli, w której zajmują trzecie miejsce, jako jedna z sześciu drużyn tracących do lidera z Lipska jedno oczko. Kolejną taką drużyną jest Rhein-Neckar Löwen, którego wyjazdowy mecz z HC Erlangen pokazany zostanie z odtworzenia. W czołówce jest też SC Magdeburg – zespół Piotra Chrapkowskiego czeka mecz z TV Bittenfeld Stuttgart. Kolejkę uzupełnią meze SG Flensburg-Handewitt z HSC 2000 Coburg oraz TSV GWD Minden z Füchse Berlin.

CZWARTEK – 22 CZERWCA 2020

19:00 Liqui Moly Handball Bundesliga – 5. kolejka: SC DHFK LIPSK – FRISCH AUF! GOPPINGEN 

NIEDZIELA – 25 CZERWCA 2020

13:30 Liqui Moly Handball Bundesliga – 5. kolejka: HSG WELTZAR – MT MELSUNGEN


18:40
 Liqui Moly Handball Bundesliga – 5. kolejka: HC ERLANGEN – RHEIN-NECKAR LÖWEN

About Wojciech Nowakowski