Pięć spotkań z NBA w Canal+ Sport

Ze spotkań, które zostaną pokazane w Canal+ Sport oraz Canal+ Sport 2 najbardziej mogą się cieszyć fani Philadelphi 76-ers oraz Los Angeles Lakers, ponieważ z pięciu spotkań po dwa razy będzie można zobaczyć te drużyny. Na pierwszy plan wysuwa się […]

Ze spotkań, które zostaną pokazane w Canal+ Sport oraz Canal+ Sport 2 najbardziej mogą się cieszyć fani Philadelphi 76-ers oraz Los Angeles Lakers, ponieważ z pięciu spotkań po dwa razy będzie można zobaczyć te drużyny. Na pierwszy plan wysuwa się niedzielny hit pomiędzy Houston Rocket i Golden State Warriors. Będzie można zobaczyć najlepszą drużynę ostatnich tygodni – Boston Celtics.

Los Angeles Lakers w przeciągu dwóch dni rozegra dwa ciężkie mecze, które są bardzo ważne w kontekście walki o play-off. W czwartek zagrają z Bostonem. Celtics w ostatnich jedenastu meczach wygrali dziesięć. Ich ostatnia porażka miała miejsce 27 stycznia tego roku z Golden State Warriors.  Przerwała ona Celtom passę pięciu zwycięstw z rzędu, ale teraz już udało się im ją wyrównać. Co najważniejsze dla Brada Stevensa jego drużynę cechuję zespołowość oraz brak wyraźnego lidera, co sprawia, że punkty zdobywają wszyscy. Dokładnie dwa dni później zagrają również na wyjeździe z Philadelphią. Podopieczni Brett Brown mają problem z ustabilizowaniem formy. Po pokonaniu Warriors przegrali z Sacramento oraz Toronto. 

W Wells Fargo Cente Philadelhpia zmierzy się z Denver. Przyjezdni to jedna z rewelacji tego sezonu za oceanem. Zajmują oni drugą pozycję na Zachodzie za aktualnymi mistrzami. Nuggets mogli ostatnio kontynuować serię i do sześciu zwycięstw dołożyć siódme. Niestety, ale za silni okazali się gracze z Detroit. Rozegrali oni świetną drugą i czwartą kwartą, w których wypracowali 27 punktów przewagi. Gospodarze będą mieć bardzo ciężkie zadanie do realizacji jeśli myślą o przełamaniu dwóch porażek z rzędu.

W niedzielę w Houston szlagier tego tygodnia. Zmierzą się w nim miejscowi Rockets z Golden. Dojdzie do starcia Jamesa Hardena z duetem Stephen Curry i Kevin Durant. Bilans starć State z ostatnich tygodni to dziewięć gier i osiem zwycięstw. Jedyną porażkę Warriors doznali z Bostonem. Trenera przyjezdnych Steve Kerrego może martwić defensywa, bo ile regularnie jego gracze zdobywają powyżej stu punktów w meczu, to również powyżej stu tracą. Ostatnio mniej niż 100 punktów stracili 25 meczy temu. Było to 19 grudnia 2018 z Bulls. Gospodarze w styczniu doznali siedmiu porażek, czyli jedną trzecią całego ich dorobku. Obie ekipy zmierzyły się ze sobą w tym sezonie dwukrotnie. Bilans to po jednym zwycięstwie na własnym terenie. Czy uda się przełamać tą statystykę?

PIĄTEK – 8 LUTY 2019

01:00 NBA: NBA – All-Star Draft na żywo
CANAL+ Sport HD

02:00 NBA: BOSTON CELTICS – LOS ANGELES LAKERS na żywo
CANAL+ Sport HD

SOBOTA – 9 LUTY 2019

01:00 NBAPHILADELPHIA 76ERS – DENVER NUGGETS na żywo
CANAL+ Sport HD

23:00 NBA: UTAH JAZZ – SAN ANTONIO SPURS na żywo

NIEDZIELA – 10 LUTY 2018

02:30 NBA: HOUSTON ROCKETS – OKLAHOMA CITY THUNDER na żywo
CANAL+ Sport HD

21:30 NBA: PHILADELPHIA 76ERS – LOS ANGELES LAKERS na żywo

About Mateusz Bartkowiak