Pokljuka drugim przystankiem biathlonowego PŚ

Po zawodach w Oestersund biathlonowy Puchar Świata przenosi się do słoweńskiej Pokljuki. Rozegrane zostaną tam biegi sprinterskie, pościgowe i po raz pierwszy w tym sezonie sztafety. Zawody w Oestersund były bardzo słabe w wykonaniu naszych reprezentantów. Panie zdobyły tylko pojedyncze […]

Po zawodach w Oestersund biathlonowy Puchar Świata przenosi się do słoweńskiej Pokljuki. Rozegrane zostaną tam biegi sprinterskie, pościgowe i po raz pierwszy w tym sezonie sztafety.

Zawody w Oestersund były bardzo słabe w wykonaniu naszych reprezentantów. Panie zdobyły tylko pojedyncze punkty, do czego przyczyniło się słabe strzelanie. Panowie podobnie jak w poprzednim sezonie zajmowali miejsca w końcówce stawki. W zawodach kobiet mieliśmy 3 inne zwyciężczynie, świetne przygotowanie do sezonu pokazały Laura Dahlemeier, Marie Dorin Habert i Gabriela Koukalowa. Będą one również faworytkami sprintu i wyścigu pościgowego.

W rywalizacji mężczyzn wydawało się, że po komplet zwycięstw sięgnie Martin Fourcade, jednak triumfatora biegu długiego i sprintu w biegu na dochodzenie pokonali Rosjanie Anton Babikow i Maksim Tsvetkov. Nie zmienia to faktu, że to Fourcade ma duże szanse na 2 zwycięstwa w Pokljuce. Słoweńskie zawody nie należą jednak to lubianych przez Francuza.

W sztafetach pań należy zwrócić uwagę na Niemki, Francuzki, Norweżki, Włoszki i Czeszki. My będziemy kibicować Polkom, które w biegu rozstawnym zawsze dostarczają nam dużo emocji. U panów faworytami są Norwegowie, Niemcy, Francuzi, Austriacy i Rosjanie.

PIĄTEK – 9 GRUDNIA 2016

11:30 Puchar Świata, Pokljuka, Słowenia: SPRINT MĘŻCZYZN na żywo
Polsat Sport HDIplaEurosport 1 HDEurosport Player

14:15 Puchar Świata, Pokljuka, Słowenia: SPRINT KOBIETna żywo
Polsat Sport HDIplaEurosport 1 HDEurosport Player

SOBOTA – 10 GRUDNIA 2016

11:30 Puchar Świata, Pokljuka, Słowenia: BIEG POŚCIGOWY MĘŻCZYZN na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerPolsat Sport HDIplaZDF HD
14:30 Puchar Świata, Pokljuka, Słowenia: BIEG POŚCIGOWY KOBIET na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerPolsat Sport NewsIplaZDF HD

NIEDZIELA – 11 GRUDNIA 2016

11:15 Puchar Świata, Pokljuka, Słowenia: SZTAFETA MĘŻCZYZN na żywo
Eurosport 1 HD Eurosport Player Polsat Sport Extra HD IplaZDF HD
14:30 Puchar Świata, Pokljuka, Słowenia: SZTAFETA KOBIET na żywo
Polsat Sport Extra HD Ipla ZDF HD

About Kamil Karczmarek