Bartosz Gleń

BARTOSZ GLEŃ –  urodził się 29 maja 1981 roku. Obecnie pracuje w redakcji sportowej nc+.

Bartosz Gleń 1

Życie prywatne
Piłka od zawsze (no może od początku szkoły podstawowej) chodziła mi po głowie. Pamięta jak wysyłał pocztówki z Ustki, z której pochodzi, do Ajaxu, PSV czy Glasgow Rangers i czekał kiedy w skrzynce pocztowej pojawi się zagraniczna koperta. Talentu do piłki nie miał. Jego ambicje legły w gruzach podczas meczu 4-klasistów. Profesjonalne boisko, spore zainteresowanie, kto się wyróżni ma szanse dostać się do Jantara Ustka. Trener ustawił go na pozycji stopera, dostał siatkę, miał kilka złych wyborów i odpuścił sobie marzenia o Ajaxie. Trenował też siatkówkę i piłkę ręczną. Największym sukcesem jaki osiągnął w sporcie było mistrzostwo województwa słupskiego w tenisie stołowym. Biegle zna język angielski. Studiował w Poznaniu na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, kierunek politologia, specjalizacja dziennikarstwo.

Początki kariery dziennikarza
Zajawkę na komentatora złapał w liceum, nawet brał mikrofon i nawijał do gry FIFA. Po studiach wyjechał do USA po przygodę i pieniądze, ale dziennikarstwo sportowe chodziło mu po głowie. Wrócił, bo dostał informację, że powstaje nowy kanał sportowy.

nSport / nc+ (wrzesień 2007 – obecnie)
Bartosz Gleń we wrześniu 2007 zaczął pracę w kanale nSport. Najpierw jako redaktor, potem reporter i wydawca. Pierwszy raz za mikrofonem usiadł na początku 2009 roku. To był hokej, finał ligi NHL, głównym komentatorem był Piotr Popowski. Pierwszy mecz piłki nożnej skomentował w 2010 roku, to była faza grupowa Ligi Mistrzów, spotkanie z odtworzenia. Od lipca 2013, w wyniku fuzji, jest pracownikiem nc+. Komentuje mecze Ekstraklasy, Bundesligi, Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Niegdyś mogliśmy go usłyszeć podczas transmisji włoskiej Serie A.

Eurosport
Gleń współpracował z tą stacją podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 w Pjongczang – komentował mecze hokeja.

About the Author