Filip Gawęcki

FILIP GAWĘCKI – polski dziennikarz sportowy. Urodził się 4 czerwca 1984 roku w Warszawie. Obecnie pracuje w redakcji sportowej Polsatu.

Życie prywatne
Filip Gawęcki uwielbia ludzi i to, że może poznawać ich wszędzie. Uwielbia wodę i szuka jej po całym świecie. Jest w ruchu. Nieustannie. Tenis, surfing i crossfit – to mu daje napęd. Lubi zdjęcia – te zwykłe w aparacie i te filmowe na wielkim ekranie. Docenia muzykę – słuchając jej w słuchawkach lub przy dużej scenie koncertowej. Psa nazwał Czanga, bylo to na cześć tenisisty Michaela Changa. Tenis jest obecny w jego życiu od najmłodszych lat, od momentu podpatrywania Ojca na korcie, podawania mu piłek, aż wreszcie po sięgnięcia po rakietę i własne treningi. Juz podczas dziecięcych, komputerowych rozgrywek z kolegami komentował te ich wspólne mecze – wtedy nie myślał, że kiedyś jego słuchaczy będzie więcej.

nSport (luty 2007 – maj 2008)
Studiując politologię dowiedział się, że szukają ludzi do nowego kanału sportowego, jakim był nSport. Wysłał maila – bez odpowiedzi. Ponowił – przyszło zaproszenie na rozmowę. Miał przychodzić kiedy może, uczyć się, podpatrywać. Pracował w ITI 15 miesięcy.

Polsat Sport (czerwiec 2008 – obecnie)
Tworzyła się nowa redakcja sportowa w Polsat News, potrzebował wtedy czegoś nowego. Zadzwonili, zaproponowali… był tam od początku – pracował jako wydawca, redaktor i reporter. Wreszcie dostał szansę komentowania. Relacjonował pierwszy tenisowy mecz, i to od razu Wimbledon i spotkanie Sereny Williams. Spełnił marzenie w czerwcu 2011 roku. Do tej pory zajmuje się tenisem w „słonecznej” stacji.

About the Author