Krzysztof Marciniak

KRZYSZTOF MARCINIAK – polski dziennikarz sportowy. Urodził się 7 listopada 1985 roku. Obecnie pracuje w redakcji sportowej nc+.

Krzysztof Marciniak

Życie prywatne
Krzysztof Marciniak interesował się sportem od małego. Biegle zna język angielski. W stopniu podstawowym zna też język francuski. Jeździ na snowboardzie. Cztery lata trenował w siatkówkę, w AZS Uniwersytet Warszawski. Studiował na Uniwersytecie Warszawskim.

Początki kariery dziennikarza
Krzysztof Marciniak już od 14. roku życia wiedział, że chce zostać dziennikarzem. Zastanawiał się jedynie czy zostać dziennikarzem sportowym czy politycznym. Jeszcze będąc w liceum, zadzwonił do Adama Godlewskiego z tygodnika „Piłka Nożna”, a ten zaprosił go na rozmowę. Po rozmowie z Godlewskim Marciniak został w tej gazecie. Pracował tam dwa lata, z małymi przerwami.

nSport (listopad 2006 – lipiec 2009)
Pewnego dnia Krzysztof Marciniak poznał Grzegorza Plazę, ówczesnego szefa kanału nSport, z którym przeprowadzał wywiad w imieniu swojej dziewczyny. Na początku w tej stacji Marciniak uczył się pracy dziennikarza, a trwało to dwa miesiące. Później pracował już za pieniądze. Ta współpraca trwała trzy lata. Był także wydawcą w serwisie sportowym TVN 24 oraz w „Sporcie po Faktach” w TVN.

Orange sport (sierpień 2009 – lipiec 2011)
Krzysztof Marciniak trafił do Orange sport, po rozmowie z Januszem Basałajem. Zajmował się tam prowadzeniem programu „Sport raport”. Pracował także jako reporter i przygotowywał materiały.

Canal+ / nc+ (lipiec 2011 – obecnie)
Krzysztof Marciniak w Canal+ był pierwszym gospodarzem poniedziałkowego magazynu ligowego „Ekstraklasa po godzinach”. Prowadzi studio Ligi Mistrzów UEFA oraz Gorączkę Piłkarskiej Soboty. Okazyjnie komentuje mecze Premier League i Ekstraklasy. Niegdyś pracował przy francuskiej Ligue 1. Od października 2017 roku jest prowadzącym kultowego magazynu „Liga+ Extra”, który wcześniej prowadził duet Tomasz Smokowski – Andrzej Twarowski.

About the Author