Leszek Bartnicki

LESZEK BARTNICKI – polski dziennikarz sportowy. Obecnie jest dyrektorem zarządzającym Chojniczanki Chojnice. Twórca portalu 1liganews.pl.

Leszek Bartnicki

Życie prywatne
Leszek Bartnicki od młodości interesował się sportem. Wraz z ojcem chodził na mecze piłki nożnej, koszykówki i żużla. „Na poważnie” zainteresował się piłką nożna od 1990 roku. Trenował przez jakiś czas piłkę nożna, ale bez sukcesu. Sędziował ponad 400 meczów piłkarskich. Oprócz sportu interesuje się też historią i geografią. Lubi chodzić po górach. Wolny czas spędza ze swoją żoną Basią i dwoma synkami.

Początki dziennikarstwa
Przygoda Leszka Bartnickiego z dziennikarstwem zaczęła się podczas studiów W 2003 roku napisał swój pierwszy artykuł dla „Tygodnika Kibica”. Był to tekst o Pawle Abbocie, który wówczas nieźle prezentował się w niższych ligach angielskich. Dla tej gazety Leszek pracował przez ponad pół dekady. Współpracę zakończył wraz z zamknięciem czasopisma.

nSport (2006 – 2008)
W 2006 roku Leszek bartnicki trafił do nowo powstałego kanału sportowego – nSportu. Do pracy został przyjęty po rozmowie z Mariuszem Walterem, Grzegorzem Płazą i Krzysztofem Wyrzykowskim. W tym samym czasie Leszek sposobił się do obrony pracy magisterskiej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.  W stacji należącej do ITI „uczył się” telewizji od podstaw. Zaczynał jako redaktor przy tworzeniu serwisów informacyjnych, potem zaczął również jeździć jako reporter, a jeszcze później komentować mecze Ligi Mistrzów. Podczas pracy w tej stacji był także szefem działu piłkarskiego serwisu sport24.pl.

Orange sport (2008 – 30.06.2015)
Pracę w tej stacji zaproponował mu sam Janusz Basałaj. Obaj panowie już wcześniej komentowali razem mecze Ligi Mistrzów w nSport. Pan Leszek przystał na propozycję i pracował w tej stacji aż 7 lat. Pod koniec swojej przygody z Orange sport komentował głównie mecze I Ligi Polskiej oraz czasami Serie A. Wcześniej relacjonował m.in. polską Ekstraklasę, portugalską Ligę Zon Sagres i niemiecki DFB-Pokal. Był także wydawcą serwisu informacyjnego „Sport Raport 24” i jego prowadzącym. Prowadził również autorski program „Ani słowa o polityce”. Podczas przygody w tej stacji poznał Andrzeja Iwana, z którym jest w dobrych kontaktach przyjacielskich. Dzięki pracy w Orange sport miał okazję skomentować finał DFB Pokal w 2012 roku, pomiędzy Borussią Dortmund a Bayernem Monachium. Tamtego wieczoru hat-tricka zaliczył Robert Lewandowski, a jego drużyna wygrała 5:2. W tamtym spotkaniu na stanowisku komentatorskim Stadionu Olimpijskiego Bartnickiemu towarzyszył Radosław Gilewicz. To wydarzenie najbardziej zapadło w pamięć Leszkowi. W Orange sport miał też okazję skomentować pierwszy finał Pucharu Polski na Stadionie Narodowym pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz a Zagłębiem Lubin.

Polsat (sierpień 2015 – maj 2016)
Leszek Bartnicki rozpoczął współpracę z Polsatem Sport wraz z początkiem sierpnia. Zajmował się głównie I Ligą Polską – odpowiadał za magazyn podsumowujący każdą kolejkę, a czasem także komentował mecze tych rozgrywek. Występował też w roli reportera podczas spotkań na polskich boiskach. We wrześniu 2015 roku skomentował kilka meczów Eliminacji Mistrzostw Europy, a dwa miesiące później mogliśmy go usłyszeć także podczas transmisji Eredivisie.

Chojniczanka Chojnice (maj 2016 – obecnie)
15 maja 2016 roku został przedstawiony jako dyrektor zarządzający w Chojniczance Chojnice.

About the Author