Marcin Rosengarten

MARCIN ROSENGARTEN – polski dziennikarz sportowy. Obecnie pracuje w Eurosporcie.

Życie prywatne
Marcin Rosengarten pochodzi ze Śląska. Od dziecka interesował się tylko jedną dyscypliną sportu – lekkoatletyką. Jest właścicielem firmy „ATHLETEAM Marcin Rosengarten”, która zajmuje się organizacją i promocją różnych imprez sportowych na terenie Polski, i nie tylko. Jest także spikerem różnych imprez sportowych. Po śmierci Kamili Skolimowskiej został członkiem zarządu fundacji założonej przez jej rodziców. W 2013 zrealizował film dokumentalny o naszym podwójnym mistrzu olimpijskim Tomaszu Majewskim – „Tomasz Majewski. Tak się robi historię”.

Początki dziennikarstwa
Pracę w roli dziennikarza sportowego zaczął w 2004 roku w Polskim Radiu Katowice. Po trzech latach przeniósł się do Warszawy, do Programu Pierwszego. Był sprawozdawcą z wielu imprez, na czele z igrzyskami olimpijskimi czy mistrzostwami świata w narciarstwie klasycznym i lekkoatletyce.

Eurosport (2012 – obecnie)
W Eurosporcie Marcin Rosengarten pojawił się na początku 2012 roku i był głównym komentatorem lekkoatletyki podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Jak sam mówi, jego największym przeżyciem w roli komentatora było relacjonowanie prosto z Ergo Areny HMŚ w Lekkoatletyce. Okazjonalnie komentuje też narciarstwo klasyczne.

About the Author

https://twitter.com/AddidasAdam