Marcin Rosłoń

MARCIN ROSŁOŃ – polski dziennikarz sportowy. Urodził się 5 lutego 1978 w Warszawie. Obecnie pracuje w redakcji sportowej nc+.

Marcin Rosłoń

Życie prywatne
Marcin Rosłoń, podobnie jak jego redakcyjny kolega Rafał Dębiński, najpierw by piłkarzem, a dopiero później został dziennikarzem. Studiował na Uniwersytecie Warszawskim. Mówiono o nim „przeciętny piłkarz z nieprzeciętną inteligencją”. Najpierw występował w rezerwach Legii Warszawy. W 2006 roku zdobył ze stołeczną ekipą Mistrzostwo Polski. Jest także pasjonatem biegania.

Canal+ / nc+
Pracę w telewizji Marcinowi Rosłoniowi zasugerował Marek Pietruszka. Po jednym z treningów „Rosół” zadzwonił do ówczesnego szefa sportu w Canal+ Janusza Basałaja i tak po krótkiej rozmowie obaj panowie dogadali się, a Rosłoń rozpoczął pracę w Canal+. W redakcji czuje się świetnie, wiele osób z tego otoczenia pomogło mu w karierze dziennikarskiej. W Canal+ Sport zajmuje się głównie komentowaniem meczów Ligi Mistrzów UEFA, angielskiej Premier League i polskiej Ekstraklasy. Od tej drugiej ligi jest specjalistą. Prowadzi magazyn „1 na 1”, który przejął od Tomasza Smokowskiego. Najczęściej można go usłyszeć w duecie z Przemysławem Rudzkim i Rafałem Nahornym.


 foto: Zygmunt Wiśniewski (31/10/2014 z meczu Korona Kielce-Wisła Kraków)

About the Author