Piotr Dumanowski

PIOTR DUMANOWSKI – polski dziennikarz sportowy. Obecnie pracuje w Eleven Sports.

Piotr Dumanowski 1

Początki kariery dziennikarza
Piotr Dumanowski swoją karierę dziennikarską zaczynał w radiu internetowym iGol FM. Zajmował się tam prowadzeniem magazynów piłkarskich oraz komentowaniem polskiej Ekstraklasy i hiszpańskiej La Ligi.

Orange sport (luty 2010 – listopad 2014)
Na początku współpracy z tą stacją komentował retransmisje meczów włoskiej Serie A z udziałem AC Milanu. Później już relacjonował tą ligę na żywo. Jego głos mogliśmy także usłyszeć podczas meczów I Ligi Polskiej i Pucharu Polski oraz Futsal Ekstraklasy. Był także prowadzącym Sport raport 24 i wydawcą Futbol raport. Pod koniec przygody ze stacją pełnił także rolę wydawcy w Sport raporcie.

PZPN (listopad 2014 – listopad 2015)
Piotr Dumanowski od listopada 2014 opiekował się portalem ŁączyNasPiłka.pl – odpowiadał za zawartość całej strony, tworzył i wymyślał cały kontent, od artykułów po różne akcje marketingowe, np. #RatujMilika, #JeśliWygramy, wizyta Sebastiana Mili na planie „Świata według Kiepskich”. Udzielał się też na kanale YouTube tej strony. Pracował w Departamencie Komunikacji i Marketingu. Komentował dla kanału YouTube „ŁączyNasPiłka” mecze reprezentacji Polski w futsalu oraz reprezentacji Polski kobiet.

Eleven Sports (listopad 2015 – obecnie)
W listopadzie otrzymał propozycję od nowego kanału na rynku telewizyjnym – nie odmówił. Od tego czasu komentuje w Eleven Sports mecze włoskiej Serie A, a okazyjnie także spotkania hiszpańskiej La Ligi. Pracuje przy magazynach ElevenGol i Serie A Show. Komentuje również skróty meczów ligi włoskiej. Przygotowuje też różne materiały wideo przed ważnymi meczami, które są poprzedzane studiem.

About the Author