Piotr Olkowicz

PIOTR OLKOWICZ – polski dziennikarz sportowy. Obecnie pracuje w Eleven Sports.

Piotr Olkowicz 1

Miłość do speedway’a
Piotr Olkowicz nie od razu zainteresował się „czarnym sportem”. Początkowo uczęszczał na spotkania piłkarskiej drużyny Motor Lublin wraz z ojcem. Ciekawiło go jednak do czego służy usypany wzdłuż płyty boiska tor. Jego miłość do żużla wybuchła w szkole średniej. Wiązało się, to też z przybyciem do jego rodzinnego miasta MŚ Hansa Nielsena.

Początek pracy dziennikarskiej
Na początku swojej kariery Piotr Olkowicz pisywał o żużlu w miejscowej prasie. Na studiach w Warszawie był dziennikarzem „Ekspresu wieczornego”.

Canal+ / nc+
Piotr Olkowicz swoją przygodę z Canal+ rozpoczął od zajmowania się sprawami w parkingu. Był reporterem. Później dopiero wdział słuchawki i zaczął relacjonowanie spotkań jako komentator. Był jednym z najlepszych ekspertów zajmujących się wąską dziedziną jaką jest żużel. Na antenach Canal+ Sport i nSport+ komentował turnieje w ramach cyklu Grand Prix oraz Drużynowego Pucharu Świata, a także spotkania Speedway PGE Ekstraligi. Przez chwilę zajmował się też działalnością w redakcji piłkarskiej. Po raz ostatni głos Piotra Olkowicza  w Canal+ mogliśmy usłyszeć w trakcie kończącego sezon 2015 Grand Prix Australii. Później został odsunięty od pracy przy mikrofonie przez nowego szefa żużla w nc+, Marcina Majewskiego. W tym czasie był także felietonistą Sportowych Faktów.

Eleven Sports (5 kwietnia 2017 – obecnie)
Piotr Olkowicz powrócił do telewizji po 1,5-rocznej przerwie. W Eleven Sports zajmuje się żużlem – komentuje mecze Nice Polskiej Ligi, Elite League i Elitserien.

About the Author