Rafał Dębiński

RAFAŁ DĘBIŃSKI – polski dziennikarz sportowy. Urodził się 2 czerwca 1978 roku w Opolu Lubelskim. Obecnie pracuje w redakcji sportowej nc+.

Rafał Dębiński 2

Życie prywatne
Rafał Dębiński to były piłkarz i syn byłego piłkarza, Romana Dębińskiego. Występował m.in. w barwach Legii Warszawa, gdzie zaliczył dwa występy w polskiej lidze. Miał wtedy 21 lat. Większość kariery spędził „w szpitalu”, gdyż był kontuzjowany. Jako dziecko cztery lata przebywał we Francji i chodził tam do szkoły, dzięki temu zaraził się miłością do francuskiej piłki. Bardzo dobrze zna język francuski.

Canal+ / nc+ (2003 – obecnie)
Jeszcze będąc piłkarzem Rafał Dębiński współpracował z Canal+. Po treningach razem z Tomaszem Smokowskim nagrywali magazyn „Ligue 1”. Pierwszym skrótem meczu, który Dębiński komentował to był skrót spotkania PSG – Nantes. Pierwszy mecz skomentowany ze stadionu przez Dębińskiego miał miejsce 5 marca 2010 roku. Było to wówczas spotkanie Wisła Kraków – Arka Gdynia. Współkomentatorem tamtego pojedynku był Grzegorz Mielcarski. Przez kilka lat mogliśmy go usłyszeć podczas transmisji z francuskiej Ligue 1. Najczęściej z trenerem Stefanem Białasem. Obecnie Rafał jest prowadzącym magazyn „Liga+”, który z reguły jest emitowany w każdy sobotni wieczór. Komentuje także mecze Ekstraklasy, Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA. Prowadzi również studio piłkarskiej Ligi Mistrzów UEFA. Najbardziej zapamiętanym meczem, który komentował, było spotkanie z listopada 2009 roku. Wtedy w pojedynku Lyon – Marsylia padł wynik 5:5. Końcówkę spotkania Dębiński komentował wtedy na stojąco.


 foto: Zygmunt Wiśniewski (22/02/2015 z meczu Korona Kielce - Legia Warszawa)

About the Author